V červnu to bude přesně třicet let, kdy byla založena společnost Minerva. Ta se specializuje na IT projekty ve výrobních společnostech. Navíc působí na projektech i v roli poradce efektivního navržení podnikových procesů v daném odvětví, nasazení správných technologií a podpory konkurenceschopnosti konkrétního zákazníka.
Zákaznickou bázi tvoří úspěšné výrobní podniky z odvětví automobilového průmyslu a příslušenství, strojírenství a zpracování kovů, výroby potravin a nápojů a jejich distribuce, farmacie, lehké chemie, plastikářství, zdravotnické výroby, výroby vybraných druhů spotřebního zboží, výroby produktů ze dřeva, elektroniky a elektrotechniky.
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Techniserv IT. „Akvizice společnosti Techniserv IT je pro nás důležitá nejen pro navýšení tržního podílu, ale hlavně kvůli vzájemným synergiím v oblasti řešení pro státní správu,“ uvedl Martin Cígler, předseda představenstva společnosti Solitea.
Čeští mobilní operátoři sdružení v APMS vyhověli výzvě vlády České republiky a Národního centra kybernetických operací a připojí se k opatřením zamezujícím šíření ruské propagandy v kybernetickém prostoru České republiky.
Výzva příslušných státních orgánů zdůrazňuje mimořádnost a naléhavost situace v podobě probíhající agrese ozbrojených sil Ruské federace na území Ukrajiny. Hrozbu ohrožení národní bezpečnosti České republiky představuje šíření nepravdivých a zavádějících informací, které slouží agresorovi k obelhávání a manipulování obyvatel České republiky s cílem ospravedlnit a schvalovat aktuální agresi proti Ukrajině. Nadále proto nebude z mobilních sítí členů APMS možné přistupovat na následující internetové adresy:
Přístup na další internetové adresy uvedené ve výzvě, které jsou umístěné v doméně .CZ, je již omezen správcem české národní domény – sdružením CZ.NIC.
Sdružení CZ.NIC blokuje vybrané dezinformační weby, které ohrožují naši národní bezpečnost. Tento zcela mimořádný krok je reakcí na vojenský útok armády Ruské federace proti svrchované Ukrajině a dezinformační kampaň, která ho provázela a stále provází.
"Agrese Ruské federace vůči Ukrajině dlouhodobě doprovází dezinformační kampaň v řadě internetových médií, která využívají českou národní doménu. Protože se tyto informace cíleně nezakládají na pravdě a prokazatelně podněcují k šíření vykonstruovaných fám, sdělení a nestability ve společnosti, rozhodli jsme se po konzultacích s nejvyššími představiteli státu tato výrazná dezinformační internetová média zablokovat,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Kvůli technologickému designu protokolu DNS bude nějaký čas trvat, než se změna projeví ve všech sítích.
V tuto chvíli se jedná o weby: Aeronet.cz, Protiproud.cz, Ceskobezcenzury.cz Voxpopuliblog.cz, Prvnizpravy.cz, Czechfreepress.cz, Exanpro.cz, Skrytapravda.cz.
Tuzemské bankovní domy se postupně zbavují technologií čínské společnosti Huawei. Deník E15 uvedl, že se finanční domy bojí krádeže dat. Například v ČSOB podle deníku už není možné se s novými telefony značky Huawei přihlásit k firemnímu obsahu, tedy například ke služebnímu e-mailu.
Amazon Web Services dokončil prvních 16 Local Zones v USA a postupně je spouští i v dalších 32 metropolitních oblastech v 26 zemích včetně Prahy. Pomocí Local Zones mají zákazníci mimo USA možnost splnit požadavky na rezidenci dat v regulovaných odvětvích, jako zdravotnictví, finanční služby nebo státní správa.
Lokální zóna v Praze má umožnit českým zákazníkům splnit datové předpisy, a zároveň zlepšit kvalitu služeb poskytovaných v reálném čase. AWS Local Zones jsou určeny ke spouštění aplikací, které vyžadují latenci v řádu jednotek milisekund pro případy, jako je gaming v reálném čase, hybridní migrace, tvorba mediálního a zábavního obsahu, živé streamování videa, technické simulace či AR/VR.
Chcete zajímavou práci ve vydavatelství Internet Info, které patří k těm největším na českém internetu?
Chcete se podílet na programování našich webů?
Největší český e-shop Alza loni dosáhl obratu téměř 45 miliard korun a vyrostl o 20 %. Za rok obsloužil 5,25 milionů zákazníků, pro které vyřídil 17,9 milionů objednávek. K výraznému růstu společnosti přispělo posílení zahraničních aktivit. Evropský byznys Alzy, mimo ČR a SR, za loňský rok vyrostl o 36 % a za poslední dva roky se jeho obrat zdvojnásobil.
Během loňského roku vzrostl počet domén na více než 1,42 milionu, což v meziročním srovnání znamená navýšení o téměř 4 procenta. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno přes 17 000 domén.
Na konci roku 2021 bylo v doménovém registru evidováno celkem 1 424 131 domén s českou národní koncovkou, což znamená, že za poslední tři roky stoupl tento počet o více než 7 procent.
Z celkových 206 443 registrací proběhlo nejvíce v obdobích leden až březen a následně v listopadu až prosinci, což stejně jako v loňském roce odpovídá vlnám pandemie.
Více informací u správce české domény CZ NIC.
Dnes, v neděli 13. února, uplynulo třicet let od okamžiku, kdy se Česká republika, tehdy ještě jako součást České a Slovenské Federativní Republiky, oficiálně připojila k Internetu.
Československo se stalo 39. připojenou zemí, ze států bývalého východního bloku nás těsně předběhly pouze Maďarsko a Polsko. První připojení mělo rychlost 19,2 kb/s a vedlo do sítě uzlu EARN na univerzitě v rakouském Linci.
Prvním připojeným zařízením byl velký sálový počítač IBM 4341, který vážil několik tun a zabíral prakticky celou jednu místnost v Oblastním výpočetním centru vysokých škol, spadajícímu pod ČVUT v Praze.
K připojení bylo zapotřebí získat souhlas americké grantové agentury National Science Foundation (NSF), která provozovala a také plně financovala tehdejší jedinou páteřní síť Internetu. Jednou z podmínek bylo, že připojení bude využito jen k akademickým účelům, komerční provoz byl nepřípustný.
Téměř tři čtvrtiny respondentů (73 %) z průzkumu Salesforce Index digitálních dovedností se necítí být schopny plně si osvojit digitální dovednosti, které podniky potřebují už nyní, a ještě více (76 %) se jich necítí být připraveno na budoucnost práce.
Přestože 82 % plánuje osvojit si nové dovednosti v příštích pěti letech, pouze 28 % se nyní aktivně zapojuje do programů vzdělávání a odborné přípravy v oblasti digitálních dovedností.
Podle Salesforce Indexu jsou dovednosti v oblasti technologií považovány za nejdůležitější digitální dovednosti pro pracovníky v současnosti i v příštích pěti letech. Navzdory tomu, že respondenti jsou zdatní v technologiích pro každodenní spolupráci, jako jsou sociální sítě, tak pouze 25 % se cítí být pokročilý v dovednostech z oblasti technologií, které jsou potřebné právě na pracovišti.
Podle dlouho očekávaného rozhodnutí belgického úřadu pro ochranu osobních údajů (APD) je jeden z pilířů personalizované online reklamy (standard „IAB Transparency & Consent Framework”) protiprávní. Tento standard je přitom využíván až 80 % evropského internetu.
Dosavadní fungování klíčového technického standardu, stojícího v pozadí online reklamy, dle rozhodnutí úřadu porušuje celou řadu povinností plynoucích z GDPR.
Podle odborníků z advokátní kanceláře Moore Legal CZ může být dopad rozhodnutí celoevropský. „Přestože jde o rozhodnutí belgického úřadu, jeho význam je celoevropský. Rozhodnutí bylo učiněno v souladu s tzv. one-stop-shop mechanismem při kooperaci dozorových úřadů, který má zajistit konzistentní uplatňování GDPR v celé Evropské unii,“ uvádí Jan Kubica, advokát a partner advokátní kanceláře Moore Legal CZ.
Skupina společností Unicorn v roce 2021 utržila 5,541 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst 15 % (4,801 miliardy Kč v roce 2020). Skupina zaměstnává 2 586 spolupracovníků.
Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení z oblasti informačních technologií pro korporátní klienty, poskytování chytrých on-click řešení, produktů a služeb pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University.
Mezi klienty patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 225 000 uživatelů internetové služby Plus4U a 833 studentů Unicorn University. Společnost má 25 vývojových center v 19 městech šesti evropských zemí.
Dnešním dnem vstupuje v účinnost tzv. zákon DEPO. Zákon, který loni v červnu přijala Poslanecká sněmovna, mění přes 160 právních předpisů a prohlubuje elektronizaci veřejné správy v zemi.
Více na Computerworld.cz.
Berňáky odmítají vyplácet kompenzační bonus, používají při tom nezákonné postupy. Finanční úřady totiž místo oficiálních postupů dle zákona volí různé neformální telefonáty či e-maily. Pokud podnikatel na tyto výzvy nereaguje, úřady mu místo zahájení oficiálního postupu žádost nezákonně odmítnou. Tuto praktiku popisuje náš sesterský web Podnikatel.cz v samostatném článku, v němž uvádíme konkrétní příběhy podnikatelů.
Generální finanční ředitelství nejprve jakékoli pochybení odmítalo, po konfrontaci s rozhodnutími, která finanční úřady posílají podnikatelům, však připustilo, že správce bonusu nepostupoval v souladu s metodickým nastavením a že jde o ojedinělé případy a dílčí pochybení. Daňoví experti každopádně doporučují podnikatelům, kterým finanční úřady žádost zamítly, aby se odvolali.
Více na Podnikatel.cz.
Firma Tricentis, která podniká v oblasti testování cloudových a podnikových aplikací otevře v Praze nové strategické výzkumné a vývojové centrum. To by mělo v příštích třech letech zaměstnat na 200 odborníků a poskytnout řadu kariérních příležitostí na technických i netechnických pozicích.
Pražský tým bude pracovat na několika klíčových produktech společnosti Tricentis, včetně vlajkových lodí Tosca a qTest, a bude úzce spolupracovat s týmy v USA, Evropě, Asii a Austrálii. Společnost hledá softwarové inženýry, testery automatizace, bezpečnostní experty, inženýry DevOps a SecOps, produktové manažery a různé další pozice.
Bankovní trojan Zloader má už více než 2 000 obětí ze 111 zemí, nejvíce jich pochází ze Spojených států, následuje Kanada a Indie. Oběti jsou ale hlášené také z České republiky.
Za nejnovějšími útoky stojí pravděpodobně kyberzločinecká skupina MalSmoke, která pravidelně mění a vylepšuje svoje maskovací metody.
Útoky probíhají v několika fázích:
Honeywell otevře nový výzkumný a vývojový testovací závod pro svoje aktivity v oblasti automatizace skladů. Závod se bude nacházet v kampusu Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně a pomůže uspokojit rostoucí evropskou poptávku po vybudování rychlejších a preciznějších dodavatelských řetězců.
Toto pracoviště má umožnit hardwarovým a softwarovým inženýrům firmy Honeywell designovat, prototypovat a testovat systémy pro automatizaci provozu skladů, které používají evropské logistické firmy.
Nový závod o rozloze 14 000 m2 by měl otevřít v polovině letošního roku. V další části roku pak na místě vznikne také nové zázemí pro školení zákazníků; během následujících 18 měsíců firma Honeywell najme pro provoz nového závodu desítky vysoce kvalifikovaných technických specialistů.
Aktuálně představují telefony s podporou technologie 5G už 60 % mobilů, které Vodafone v Česku prodá. Počet prodaných telefonů s podporou 5G sítí za leden až listopad 2021 narostl v meziročním srovnání u Vodafonu o 1782 %, tedy téměř dvacetkrát. Během letošního listopadu se navíc podíl prodaných 5G telefonů dostal k 60 %. To znamená, že většina lidí už si koupí takový telefon, který 5G podporuje. Ceny 5G telefonů začínají už na 5,5 tisících korun.
O rostoucím pokrytí světa sítěmi 5G a zároveň o útlumu nadšení z nové technologie psal i magazín Computerworld.
Nový průzkum Avastu odhalil, že Češi a Češky si oproti loňskému roku dávají větší pozor na phishingové útoky a aktivně s nimi bojují. Policii, zaměstnavateli, poskytovateli antivirové ochrany nebo jiným autoritám jej nahlásilo 51 % obětí. V loňském roce to přitom bylo pouze 26 % napadených. Vzrostl také počet osob, které se s phishingem setkaly – zatímco loni zažilo phishingový útok 24 % z nás, letos jde už o 37 %.
Útoky mají obvykle podobu e-mailu (82 %), webové stránky (25 %), SMS zprávy (22 %) nebo telefonátu (16 %). Lidé, kteří se stali obětí phishingu, uvádějí jako nejčastější důsledek nutnost změnit si heslo k některému ze svých online účtů (43 %), ztrátu finančních prostředků (22 %) a krádež identity (17 %). Oproti loňskému roku se zvýšila částka, o kterou lidé kvůli phishingu přišli. Zatímco loni šlo o částky do maximální výše jednoho tisíce korun, letošní ztráty se nejčastěji pohybují v rozmezí od dvou do pěti tisíc korun.
Pokud jste OSVČ a zvažujete vstup do paušálního režimu (místo daní a pojištění platíte jednu měsíční částku a už o nic se nestaráte včetně daňového přiznání a přehledů pro pojišťovnu), podívejte se na náš další server Podnikatel.cz. Právě tam běží poradna zdarma, kde se můžete zeptat odborníků přímo z Ministerstva financí ČR na tuto problematiku. Dotazy můžete pokládat samozřejmě i anonymně pod přezdívkou.
Pandemie Covid-19 výrazně napomohla rozšíření telemedicínských služeb, zjistil nejnovější průzkum bezpečnostní společnosti Kaspersky. Jak vyplynulo z odpovědí 389 poskytovatelů zdravotní péče z 36 zemí, telemedicínu zavedlo již 91 % zdravotnických organizací, přičemž 44 % ji začalo využívat po nástupu pandemie. Zároveň se ale 52 % respondentů setkalo s případy, kdy pacienti odmítli dálkovou diagnostiku a péči kvůli obavám o bezpečnost svých osobních dat.
Nejčastější poskytovanou službou je synchronní telemedicína (51 %) zahrnující komunikaci s pacienty v reálném čase například prostřednictvím videohovoru nebo chatu. Druhou nejvyužívanější službou je vzdálené monitorování pacientů prostřednictvím nositelných zařízení (41 %), za níž následuje technologie asynchronní telemedicíny (39 %), která shromažďuje a ukládá údaje pacientů na zabezpečené cloudové platformě pro další využití ošetřujícím odborníkem.
Půl milionů aktivních uživatelů svých produktů registruje čínská značka Xiaomi. Firma ve třetím čtvrtletí roku 2021 dosáhla na celkové tržby 78,1 miliardy RMB (cca 277 miliard korun), což představuje meziroční nárůst o 8,2 %, upravený čistý zisk za dané období činil 5,2 miliardy RMB, což je meziroční nárůst o 25,4 %. rok.
Ve třetím čtvrtletí roku 2021 dosáhly příjmy z reklamy 4,8 miliardy RMB, což je meziroční nárůst o 44,7 %, především díky rozšiřující se uživatelské základně, vyššímu procentu prémiových uživatelů chytrých telefonů a silnějším možnostem zpeněžení. Tržby Xiaomi z hraní her dosáhly 1,0 miliardy RMB, meziročně vzrostly o 25,0 % díky vyššímu průměrnému hernímu výnosu na uživatele („ARPU“), který mají na svědomí prémiové a herní smartphony.
Firma investovala v prvních třech čtvrtinách roku do výzkumu a vývoje tři miliardy RMB, což představuje meziroční nárůst o 51,4 %. Letos Xiaomi představila chytré brýle Xiaomi a třeba technologii Loop LiquidCool, která zlepšuje odvod tepla smartphonu při intenzivním používání.
Tržby Xiaomi ze zámořských trhů dosáhly ve třetím čtvrtletí roku 2021 40,9 miliardy RMB, což představuje 52,4 % celkových příjmů. Podle Canalys se podíl Xiaomi na trhu dodávek chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí umístil na prvním místě v jedenácti zemích a regionech a mezi pět nejlepších v 59 zemích a regionech na celém světě.
Se stále se zhoršující epidemiologickou situací doporučují kancelářské obory svým zaměstnancům návrat k práci z domova. Už v průběhu září home office trvale využívalo 72 % zaměstnanců center podnikových, zákaznických a IT služeb, nyní se jejich podíl pohybuje podobně jako na jaře 2020 či 2021 kolem 90 %. Bez ohledu na pandemii plánuje pravidelný home office na dva až čtyři dny v týdnu do budoucna na stálo zavést až 71 % center, a to zejména na základě poptávky a spokojenosti zaměstnanců. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu asociace ABSL.
I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie, většina firem umožnila postupný návrat do firemních kanceláří, zaměstnanci se do nich příliš nehrnuli. Průměrně byla kapacita kanceláří zaplněna jen z 15 %. Dle průzkumu ABSL působilo v září v oboru podnikových, zákaznických a IT služeb 72 % zaměstnanců z domova trvale, 19 % po dobu 2 až 4 dnů v týdnu a pouhých 9 % využívalo firemní kancelář každý den.
„Kvůli prudkému nárůst covidových případů v ČR zaměstnavatelé z našeho oboru přestali své lidi do kanceláří zvát, a naopak znovu doporučují těm, kterým to podmínky a pracovní náplň dovolí, pracovat z domova. Přes 90 % zaměstnanců našeho oboru tak nyní opět funguje z domova,“ říká Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL. Dle něj tímto způsobem zaměstnavatelé výrazně přispěli k omezení šíření epidemie jak v roce 2020, tak i letos na jaře. Rekordní přírůstky covidových případů je přiměly tento nástroj použít znovu.
K2 se rozšířilo o funkcionalitu MES neboli výrobního informačního systému, nebo monitoring docházky. Stále častěji do výrobních i velkoobchodních firem proniká také internet věcí (IoT). Celá řada čidel i samotných strojů dokáže sbírat důležitá data a posílat je dále. Nově umí tyto informace číst a dále s nimi pracovat i Informační systém K2. Přímo v systému jdou tak monitorovat různé provozní parametry, jako například teplota, vlhkost nebo vibrace, a to dokonce v reálném čase.
Novou verzi K2 ori ocení také firmy pohybující se v oblasti e-commerce. K2 e-shop, který je součástí samotného ERP systému, se totiž dočkal hned několika zásadních vylepšení. K2 e-shop nabízí třeba možnost využití novinky v podobě Smart Search. Ta umožňuje nejen pokročilé vyhledávání, které si poradí jak se skloňováním, překlepy nebo vyhledáváním v kategoriích, značkách i příspěvcích na blogu, tak s pokročilým filtrováním produktů v rámci jednotlivých kategorií zboží.
Kryptoměnovou online hru s názvem Alteration vyvíjí a začne provozovat pražský softwarový dům eMan. Bude provázána se světem NFT a poběží na síti největší světové kryptoměnové burzy Binance. Hra bude vznikat pod nově založenou dceřinou firmou společnosti eMan nazvanou Legend has it.
Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách už je v plném běhu. Vyvrcholí na brněnském výstavišti, hraje se o statisíce. Na turnajích se hráči utkají během čtyř víkendů ve čtyřech různých počítačových hrách. První víkend ve hře Hearthstone už zná svého vítěze, kterým je Jaromír „Jarla“ Vyskočil.
Vrchol mistrovství přijde 24. až 28. listopadu na brněnském výstavišti. A to ve hře Counter Strike, kde se osm týmů utká o výhru 500 tisíc korun.
Trendy ukazuje Asie, kde už je esport mezi mladými lidmi sledovanější než olympiáda. Esport zná v Česku už téměř milion lidí a zhruba čtvrt milionu z nich se pravidelně zapojuje do turnajů. Tomáš "oskar" Šťastný, který se zaměřuje na počítačovou hru Counter-Strike, dokázal už na turnajích vydělat přes 300 tisíc dolarů, tedy zhruba 7 milionů korun.
Meziročně se maloobchodní tržby očištěné o kalendářní vlivy v září zvýšily reálně o 3,4 %, bez očištění o 3,6 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně klesly o 0,3 %.
Nejvyšší meziroční růst tržeb zaznamenal internetový a zásilkový prodej (o 15,6 %). Na růstu tržeb za nepotravinářské zboží ve specializovaných prodejnách se podílely všechny sortimentní typy prodejen. Tržby vzrostly prodejnám s počítačovým a komunikačním zařízením (o 6,8 %), s výrobky pro domácnost (o 5,3 %), s kosmetickými a toaletními výrobky (o 4,7 %), s oděvy a obuví (o 3,1 %), s farmaceutickým a zdravotnickým zbožím (o 0,4 %) a s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (o 0,2 %).
Prodejcům potravin se v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin tržby snížily o 0,2 % a ve specializovaných prodejnách potravin o 1,1 %.
Vyplývá to z aktuálních statistik Českého statistického úřadu.
Společnost Allegro, jedna z největších e-commerce platforem v Evropě, kupuje společnosti Mall Group a WE|DO od prodávajících akcionářů PPF, EC Investments a Rockaway Capital. Cena transakce je 925 milionů eur plus earnout až 50 milionů eur v závislosti na výkonnosti Mall Group. Jde tedy o obchod za necelých 25 miliard korun.
Akvírovaný byznys zahrnuje aktiva e-commerce skupiny Mall Group a logistická aktiva společnosti WE|DO v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Transakce se netýká společností Vivantis a MALL Pay, ani MALL.TV a Košík.cz, které byly již v minulosti z Mall Group vyčleněny.
V březnu 2021 dosáhla skupina Mall Group GMV ve výši 930 milionů eur, hrubé marže na úrovni 14 % a nulového zisku EBITDA. Hodnota transakce odpovídá ~1,0x LTM GMV za březen 2021 a ~7,2x LTM hrubého zisku za březen 2021.
Podle ankety Sodexo Zaměstnavatel roku 2021 je nejlepším zaměstnavatelem v kategorii do 500 zaměstnanců společnost Lenovo a ve stejné kategorii ještě desáté místo obsadila firma Y Soft Corporation.
V kategorii do 5000 zaměstnanců bodoval na šestém místě Vodafone, osmý byl Foxconn.
Ocenění Férový zaměstnavatel 2021 v kategorii do 500 zaměstnanců za druhé místo získal Shoptet a v kategorii do 100 zaměstnanců vyhrál Neit Consulting a Effectix.com byl druhý.
Objednejte si zdarma náš pravidelný informační newsletter se souhrnem nejzajímavějších zpráv a článků.
Novým CEO společnosti Abra Software se stal Jan Přerovský, který byl prvním zaměstnancem konkurenční firmy LCS, výrobce systému Helios. Během svých 15 let v čele Heliosu dokázal firmu dovést k úspěšnému prodeji do mezinárodní skupiny Asseco a následně řídil pobočku Asseco ČR.
„Od nové spolupráce očekáváme, že posílí naše produkty a služby a zrychlí rozšíření našeho podnikání,” říká Jaroslav Řasa, CEO Abra Holding.
iStyly a m:zone spojují své aktivity a pod hlavičkou iStyle budou nově na Slovensku provozovat šest prodejen v Bratislavě, Žilině a Trenčíně. iStyle je největším partnerem značky Apple ve střední a východní Evropě, v Česku a na Slovensku má 16 prodejen. V pěti zemích CEE otevřel již devět prodejen s nejvyšším statusem Apple Premium Partner.
Po spojení s m:zone má iStyle ambici již v příštím roce na slovenském trhu pokořit obrat 85 milionů eur. Ke sloučení obou firem dojde ihned po schválení transakce ze strany příslušných úřadů.
České zastoupení agentury Gartner změnilo majitele. Kompletní podíl ve společnosti KPC-Group prodal její 100% vlastník Oldřich Příklenk za neuvedenou cenu. Ze společnosti se tak stal Gartner Czech Republic.
Více informací píše Computerworld.
Vláda dnes schválila možnost používat k fyzickému prokázání totožnosti digitální občanský průkaz. Díky novele zákona o právu na digitální služby budou muset od ledna 2024 ústřední správní úřady tyto eDoklady přijmout.
Aplikace s eObčankou budou ke stažení od ledna z příslušných aplikačních obchodů.
Na podzim letošního roku se budou moct inovativní startupy hlásit do další výzvy projektu Technologické inkubace. CzechInvest nabídne podporu startupům v oblastech s nejvyšším potenciálem. Čtveřici oblastí, do kterých se mohli žadatelé doposud hlásit, doplní Advanced Tech & Materials Hub, který podpoří startupy z odvětví pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky a fotoniky, kvantových technologií a technologií vycházejících z výzkumu jaderné a částicové fyziky.
Dále Tech4Life Hub, který pokrývá startupy pro zachování a ochranu života nebo zvýšení jeho komfortu. Do jeho působnosti spadají zdravotnictví, biotechnologie, ale rovněž bezpečnostní řešení. A konečně Space Hub, ten se zaměřuje na kosmické aktivity a zejména kosmický průmysl.