Hlavní navigace

Krátce

22. 10. 
Nominujte IT osobnosti roku!

Prosinec je měsíc, kdy pravidelně vychází v rámci sesterského magazínu Computerworld speciál TOP IT osobnosti. A jako vždy bychom vás rádi požádali o spolupráci. Pokud máte nějaký tip na osobnost, která by se v jedenáctém přehledu měla objevit, neváhejte a pošlete zprávu na radan.dolejs@iinfo.cz.

Za každý tip předem děkujeme.

Předchozí vydání publikace si můžete stáhnout zde (2019201820172016).

19. 10. 
Placení mobilem Huawei už funguje

Huawei už i v Česku od dnešního dne nabízí majitelům novějších modelů telefonů této značky opět možnost platit prostřednictvím mobilu. O tu přišli v souvislosti s embargem ze strany US administrativy. Je nutné kvůli tomu aktualizovat mobilní telefon a stáhnout aplikaci Curve, jejímž prostřednictvím lze platit mobilem. A nabízí i 1% chashback.

19. 10. 
Novým CEO společnosti Grit se stal Lubomír Veselý

Brněnská společnost Grit má nového generálního ředitele. Od 1. října se jím stal dosavadní CSO Lubomír Veselý. Končící ředitel a spolumajitel Dalibor Damborský se přesouvá do představenstva.

Lubomír Veselý nastoupil do Gritu v roce 2013 jako key account manager a postupně se vypracoval na pozici CSO (obchodního a marketingového ředitele). Od října letošního roku převezme roli CEO po spoluzakladateli firmy Daliboru Damborském, který se přesouvá do představenstva. V něm se bude věnovat širší strategii a rozvoji společnosti.

„Svůj odchod z pozice generálního ředitele vnímám jako přirozený posun firmy. Lubomír byl jako obchodní ředitel v úzkém kontaktu s klienty a trhem, a proto věřím, že Grit posune správným směrem. Obzvláště v dnešní době, kdy je trh s cloudovými nástroji velmi dynamický, jde o důležitý krok,“ popisuje odstupující ředitel Dalibor Damborský.

V roli CEO bude Lubomír Veselý zodpovědný za chod firmy, její výsledky a směřování. Své výsledky bude předkládat právě zmíněnému představenstvu. Vývojářská firma tímto krokem kompletně přechází z majitelské struktury na manažerskou.

14. 10. 
Další globální vývojové centrum se otevře v Praze

Kyberbezpečnostní firma SentinelOne dnes oficiálně představila své plány na otevření výzkumného a vývojového centra v České republice. Kanceláře bude mít v Praze.

Inovační centrum v Praze bude fungovat jako inženýrská centrála společnosti pro celou Evropu a výhledově vytvoří 300 vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Příští rok by měla firma nabírat první stovku.

7. 10. 
Berete sto tisíc? Jestli bydlíte v Praze a jste v IT, tak byste měli

Více než polovina lidí v IT v Praze a třetina v Brně najde každý měsíc na své výplatní pásce šesticifernou sumu. 

Typická mzda v IT začíná v Praze na 50–60 tisících a končí na 90–110 tisících v závislosti na expertíze, žádanosti a zkušenostech. V Brně se pohybuje o něco níž, a sice v rozmezí 45–90 tisíc.

Více o průzkumu mezd personální agentury Grafton Recruitment najdete na sesterském Computerworldu.

7. 10. 
K volbám se slevou

Společnost Uber nabídne pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny České republiky 2021, které se konají v pátek 8. a sobotu 9. října 2021 speciální slevu na jízdné. 

V době konání voleb se budou moci uživatelé ve všech 4 městech, kde Uber působí, po zadání promokódu VOLBY2021 svézt k volbám o 40 % levněji.

„Volby do Poslanecké sněmovny jsou vždy důležitým momentem pro další směřování země a jsme rádi, že můžeme lidem pomoci dostat se do svých volebních místností o něco snáze,“ popisuje provozní manažer Uberu pro Českou republiku Štěpán Šindelář.

Pro uplatnění 40% slevy z jízdného si stačí zadat promokód VOLBY2021 do aplikace Uber. Jízdné se pak automaticky sníží o příslušnou slevu. Promokód lze využít pro dvě svezení prostřednictvím služby UberX. Platnost promokódu začne vždy hodinu před otevřením volebních místností a končit bude hodinu po jejich uzavření. Maximální výše slevy je stanovena na 90 korun.

4. 10. 
Skupina Sudop zase na nákupech

Skupina Sudop akvírovala společnost z oblasti kybernetické bezpečnosti – Actinet Informační systémy. Transakce zahrnuje převod 100 % obchodního podílu. Spojením s jednou z nejvýznamnějších českých IT bezpečnostních společností chce Sudop vykročit směrem k vybudování jedné z největších IT skupin v ČR. Od akvizice si slibuje kromě rozšíření portfolia služeb v IT i vzájemné rozvíjení podnikání.

„V době pandemie došlo k bezprecedentní akceleraci digitalizace služeb a procesů v soukromé i státní sféře, přičemž si stále více společností uvědomuje potřebu investic do kybernetické bezpečnosti,“ popisuje důvody pro akvizici Jiří Živnůstka, předseda představenstva společnosti Sudop.

1. 10. 
Nejpůsobivější firemní web v průmyslu má Kovona System
Nejpůsobivější firemní webové stránky v průmyslu mají za rok 2021 dle odborné poroty národní iniciativy Czech Industry Challenge podniky Kovona System (1. místo), Sev.en Energy (2. místo) a Komterm (3. místo). Za povedené zpracování kariérních stránek si odnesly ocenění společnosti Huisman Konstrukce a Čepro.Více popisujeme na sesterském webu Computerworld.cz.
29. 9. 
Investiční skupina Pale Fire Capital vydá dluhopisy za půl miliardy, chce investovat i do IT

Tuzemská investiční skupina Pale Fire Capital se chystá vydat dluhopisy, které mají podpořit další expanzi v technologickém sektoru a e-commerce. Emise nastane 12. října. Dluhopisy budou mít pevný úrokový výnos 5,75 procenta p.a. se splatností v roce 2026. Obchodovat se budou veřejně na pražské burze. Umístění řeší J&T Banka.

29. 9. 
Salesforce bude víc spolupracovat se Slackem

Salesforce oznámila nové možnosti integrace Slacku do jejích řešení. Slack zase inovoval svůj produkt tak, aby umožnil spolupráci i za hranicemi organizace, a to včetně podpory asynchronní práce. Více popisujeme na sesterském webu Computerworld.cz.

Archiv