Chcete dostávat přehled aktuálních článků svého oblíbeného serveru? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Stačí pouze zadat mailovou adresu.
Objednat si můžete týdenní přehled článků.
Zasílání je možné kdykoliv zrušit.
Objednáním přehledu souhlasíte s tím, že součástí rozesílaných mailů mohou být i reklamní sdělení.
Objednejte si zdarma náš pravidelný informační newsletter se souhrnem nejzajímavějších zpráv a článků.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se nadále potácí v kybernetické polosmrti. Ani po 24 hodinách ještě nedokázalo plně zprovoznit veškeré své služby po kybernetickém útoku.
Ten včera znepřístupnil weby rsd.cz a dopravniinfo.cz, nefungovala ani bezplatná asistenční a informační linka pro řidiče.
Firma již zprovoznila asistenční linku, kde si mohou řidiči vyžádat pomoc, ale zatím si přes ni stále nemohou vyžádat dopravní informace. Ani webové stránky organizace stále nefungují.
Uživatelé datových schránek odeslali už miliardu datových zpráv. V úterý 10. 5. 2022 v 7:53 hodin byla dosažena hranice jedné miliardy odeslaných datových zpráv. Stalo se tak po necelých 13 letech provozu systému datových schránek.
Jubilejní zpráva byla odeslána ze schránky obecního úřadu ve Zlínském kraji. Systém datových schránek byl spuštěn 1. 7. 2009, za dobu jeho fungování bylo zřízeno 1,56 milionu datových schránek, z toho aktivních je 1,35 milionu.
V Česku startuje provoz virtuální klinika Dr. Digital, první virtuální klinika telemedicíny v Evropě. Pacientům přináší vzdálený monitoring životních funkcí a nástroje na prevenci onemocnění. Na dálku umožňuje pomocí přístrojů sledovat hladinu cukru, tlak krve, srdeční aktivitu, tělesnou hmotnost, saturaci kyslíku v krvi nebo funkčnost plic.
Eset plánuje nové investice ve výši 8,3 milionů eur (přibližně 204 milionů korun) v Česku. Jsou směřovány zejména do personálních nákladů a rozšíření zázemí pro nové zaměstnance, jejichž počet se má v Česku v letošním a příštím roce zdvojnásobit.
Výrazně se tak rozšíří nejen velikost, ale i kompetence lokálních týmů, které již nyní zahrnují vývoj produktů a služeb, provoz globálního dohledového centra či pokročilé analýzy bezpečnostních hrozeb v rámci pražského a brněnského viruslabu.
Z výzkumu společnosti Sophos vyplývá, že průměrné náklady na obnovu u českých firem po posledním ransomwarovém útoku v roce 2021 činily 1,4 milionu dolarů. U jednoho procenta firem dokonce i přes 13,5 milionu dolarů.
Více píšeme na Computerworldu.