Vážení čtenáři,
vítáme vás na webové stránce CIO BusinessWorldu v naší databázi softwarových řešení určených pro zajištění informačních potřeb v podnicích. Prostřednictvím integrovaného vyhledávače si můžete pomocí volby vhodných parametrů vybrat takové řešení, které bude vyhovovat právě vašim konkrétním potřebám. Pokud by vhodných produktů či řešení existovalo více, máte možnost je přehledně srovnávat v tabulkovém zobrazení. Aktuálně lze vyhledávat v dostupných řešeních pro:
Objednejte si zdarma náš pravidelný informační newsletter se souhrnem nejzajímavějších zpráv a článků.
Po čtyřech letech odchází z exekutivní role v dobrovolnického spolku Česko.Digital Eva Pavlíková. Od ledna bude organizaci, která se snaží na dobrovolnické bázi posouvat dopředu digitalizaci země kupředu, řídit Jan Kotara, který je v Česko.Digital rok na pozici COO .
Ëva Pavlíková se přesune do správní rady společně s Jakubem Nešetřilem, Ditou Formánkovou, Michalem Bláhou a Ondřejem Zapletalem.
Od začátku prosince se společnosti Cleverlance a Komix Digital oficiálně spojují pod jedinou značkou Qinshift. Společně tak formují technologický pilíř skupiny KKCG, který se věnuje vývoji zakázkového softwaru pro zákazníky v České republice i dalších zemích Evropy.
Portál občana, který používá zhruba milion lidí, má novou podobu za cca 15 milionů korun. Stát doufá, že počet jeho uživatelů do půl roku stoupne o polovinu.
Příští rok by se měly v Portálu objevit nové služby jako správa eDokladů, upozornění na změnu bodového konta řidiče, online registraci do systému DROZD, výpis z evidence občanských průkazů a cestovních pasů nebo možnost odesílat velké datové zprávy o velikosti až 100 MB.
Společnost Broadcom dnes oznámila získala všechna nutná povolení úřadů k tomu, aby koupila firmu VMware. Transakce uvázla zejména při schvalování v Číně.
Dne 22. 11. tak proběhne jedna z největších akvizic mezi technologickými firmami. Broadcom za VMware zaplatí astronomických 61 miliard dolarů.
V listopadu skončilo přechodné období, během kterého mohly crowdfundingové firmy podnikat i bez licence. Pořídit si ji musely platformy provozující úvěrový nebo investiční crowdfunding, oblíbený charitativní nebo odměnový crowdfunding novému nařízení nepodléhají. Podle veřejných zdrojů získaly povolení pouze tři subjekty – Investown, Roier a Fingood.
Ty tak mohou ve své činnosti plně pokračovat a nabízet nové možnosti skupinového financování. Podle expertů na právo v oblasti fintechu a startupů z mezinárodní advokátní kanceláře Noerr je zbytek trhu nyní v komplikované situaci. Velký počet platforem se navíc ocitl v „šedé zóně“ a hrozí jim vysoké pokuty od České národní banky (ČNB).