Hlavní navigace

Zvyšte důvěryhodnost a prodeje na vašem webu

30. 11. 2021
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Zoner Software
Jak zaručíte důvěryhodnost vašeho webu? Jak potenciální zákazníci zjistí, že místo vašeho obchodu nenavštívili zavirované stránky? Prověřeným řešením je umístění dynamické pečeti DigiCertu na vaše webové stránky.
PR článek 30. 11. 2021
Doba čtení: 3 minuty

„Phishing a padělání webových stránek je stále častější. Jejich uživatelé se potřebují ujistit, že jimi navštívená stránka je opravdu ta, za kterou se vydává, a že je zabezpečená,“ říká Ing. Jindřich Zechmeister, ředitel oddělení IT Security ze ZONER software, a.s. „Pro budování důvěry mezi uživatelem a provozovatelem webové stránky je významným krokem vpřed nová pečeť s názvem DigiCert Smart Seal. Provozovatel webu se díky ní jednoduše autentizuje pečetí, která zobrazuje logo jeho firmy, její název a informace, stejně jako informace o použitém TLS certifikátu.“ Společnost ZONER software, provozovatel SSLmarket.cz, je Platinum Elite partner největší komerční CA na světě DigiCertu a jeden z největších poskytovatelů bezpečnostních certifikátů v Evropě.

Společnost ZONER software, provozovatel SSLmarket.cz, je Platinum Elite partner největší komerční CA na světě DigiCertu a jeden z největších poskytovatelů bezpečnostních certifikátů v Evropě.

Pečeť DigiCert Smart Seal je nejznámější symbol zabezpečení na internetu. Symbol je každý den zobrazen více než miliardkrát a používá ho více než 100 000 webů ve 170 zemích světa. 

Přidejte se také ke spokojeným uživatelům Smart Seal. S nasazením pečetě na web vám rádi pomohou specialisté na SSLmarket.cz.

Důvěra je základ

Důvěra je při každém nákupu na internetu klíčová. Zákazníci potřebují znát provozovatele stránek a ujistit se, že jsou zabezpečené a neanonymní. Běžné pečetě jsou často cílem podvodu nebo různých zneužití, které tak podkopávají jejich důvěru.

DigiCert Smart Seal je inovativní způsob, jak mohou provozovatelé stránek a podnikatelé vzbudit u svých uživatelů a návštěvníků důvěru. Návštěvník se může přesvědčit, že identita vašich stránek je ověřena, mají aktuální certifikát a vaše stránky nejsou podvržné.

V České republice jsou nejdůvěryhodnější webové stránky s doménovou koncovkou .cz. Těm dávají přednost jak čeští uživatelé při vyhledávání informací na internetu, tak i vyhledávače při zobrazování odpovědí na hledaný dotaz. Správcem domény .cz je sdružení CZ.NIC, které se věnuje také osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti a podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou infrastrukturu v České republice i ve světě. 

Proč pečetě na webu používat?

Identifikační certifikáty jsou základním nástrojem pro boj proti podvodníkům a tzv. phishingu. Certifikát s pečetí o svém majiteli zobrazuje datum ověření a potvrzuje tak, že firma je zcela ověřená a stránky bezproblémové.  Návštěvníkům svých webových stránek tím garantujete, že omylem nevstoupili na adresu anonymního či podvodného webu.

Proč do pečetě investovat?

K dnešnímu dni bylo od největšího poskytovatele nekomerčních certifikátů na světě vydáno více než 380 milionů bezplatných certifikátů. Jedná se o tzv. DV certifikáty, které neobsahují žádnou informaci o svém držiteli, a tudíž neumožňují spolehlivou autentizaci. 

Pokud to myslíte s bezpečností svého webu vážně, neměli byste se s DV certifikáty spokojit. A v případě, že pracujete s platebními bránami, mělo by pro vás být kvalitní zabezpečení formou pečetě samozřejmostí.

Co pečeť sděluje?

Pečeť od značky DigiCert, nejvýznamnějšího poskytovatele komerčních certifikátů na světě, sděluje návštěvníkům certifikovaného webu informace o tom, pro jakou společnost a webovou adresu certifikát vydala. Tím umožňuje autentizaci provozovatele webu a díky zobrazení firemního loga i usnadňuje jeho identifikaci.

Jak pečeť funguje?

Na stránce certifikované dynamickou pečetí od DigiCertu se po kliknutí na ikonu certifikátu otevře pop-up okno s ověřenými informacemi z certifikátu. Dle konkrétního typu certifikátu následně návštěvník uvidí různé údaje o webu, případně organizaci, pro kterou byl certifikát vydán. 

SSL/TLS certifikáty Secure Site

Prestižní řada produktů Secure Site (dříve vydával Symantec, nyní DigiCert) je to nejlepší, co můžete na trhu SSL/TLS certifikátů získat. Tato řada produktů využívá všechny moderní inovace certifikační autority DigiCert. Kombinace technických možností certifikátů, jejich úroveň zabezpečení a doplňkové funkce vytváří zcela novou a bezprecedentní úroveň TLS produktů, která je připravena na budoucnost a postkvantovou kryptografii.

S certifikátem Secure Site získá vaše společnost to nejrychlejší ověření. S každým Secure Site certifikátem od SSLmarketu navíc získáte mnoho prémiových funkcí, které najdete na našich webových stránkách.

Autor článku