Hlavní navigace

Změna u prohlížeče Microsoftu má významný dopad na software a zařízení (5)

20. 12. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © violetkaipa - Fotolia.com
Nedávné oznámení Microsoftu, že se svým prohlížečem Edge přechází na jádro Chromium, má překvapivé důsledky pro software a zařízení.

Předchozí díl

Po strategické stránce je tento krok pro Microsoft fascinující. Na jednu stranu znamená užší vazbu s Googlem, do značné míry ve stylu integrované podpory androidových telefonů v nejnovější verzi Windows 10. Což je nicméně specificky prováděno skrze open source, a s největší pravděpodobností bude využívat nedávnou koupi kódového depozitáře Github ze strany Microsoftu pro otevřenější webové standardy, méně specificky navázané na Google. Zároveň – protože Apple v současné době Chromium nepodporuje a stále se zaměřuje na těsnější provázání svých vývojářů (a koncových uživatelů) se svým vlastním OS – Microsoft v podstatě ještě dále izoluje Apple od klíčových standardů webového softwaru. Jenže chce vyjít vstříc i uživatelům Applu, a tak slíbil, že Edge na základě Chromia bude k dispozici i na MacOS a pravděpodobně i iOS, čímž tito uživatelé získají přístup k tomuto novému světu softwaru, ale prostřednictvím připojení Microsoftu.

Cloud24

Aby se však tento softwarový svět ve své webové, platformně nezávislé verzi stal skutečností, musí se spojit dohromady spousta dílků, a zdaleka by nebylo překvapivé, kdyby se cestou vyskytly nějaké překážky. Přesto by se nakonec mohlo ukázat, že krok Microsoftu spočívající v podpoře Chromia by mohl být zásadním momentem, který potichu – ale významně – uvede do pohybu jisté klíčové budoucí technologické trendy.

Zdroj: Techspot.com

Byl pro vás článek přínosný?