Hlavní navigace

Tablety: revoluce v produktivitě

15. 1. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © Halfpoint - Fotolia.com
Závěry jedné z nejobsáhlejších studií používání tabletů pro podnikání v Evropě poukazují na revoluci v produktivitě, která je výsledkem rozšíření tabletů na pracovištích.

Tato studie byla zpracována na požadavek společnosti Panasonic a obsahuje kvantitativní výzkum napříč Evropou mezi nákupčími a uživateli tabletů ve společnostech s více než 50 zaměstnanci. Bylo shromážděno 2362 interview, které byly rozděleny mezi uživatele tabletů (49 %) a nákupčí tabletů (51 %). V každé zemi bylo zpovídáno nejméně 125 uživatelů tabletů a 125 nákupčích tabletů.

Revoluce v produktivitě

Použití tabletů v Evropských podnicích podněcuje revoluci v produktivitě, kdy 70 % zaměstnavatelů hlásí podstatné zvýšení produktivity zaměstnanců používajících tablety. Napříč Evropou nákupčí tabletů v Turecku (80 %), Rusku (79 %), Itálii (77 %) a Španělsku (74 %) byli velmi přesvědčeni, že tablety pro zaměstnance zvyšují produktivitu.

V průměru zaměstnanci odhadují, že produktivita zaměstnanců používajících tablety vzrostla o významných 33 %. Nicméně největší nárůst produktivity byl vykázán nákupčími ve Spojeném království (44 %), Turecku (42 %) a Polsku (43 %) – vysoko nad celkovým průměrem zvýšení produktivity (33 %).

Výrobní odvětví se ukázalo jako odvětví, získávající ze zavedení tabletů nejvíc. 77 % nákupčích z tomto odvětví hlásí zvýšení produktivity. Z oblasti telekomunikačních společností a společností veřejných služeb hlásí zvýšení produktivity 74 % dotázaných, 72 % v maloobchodě a velkoobchodě a 71 % ve finančních službách.

Je zajímavé, že uživatelé tabletů si byli méně jistí, ale stále 41 % si myslí, že práce s tabletem zvýšila jejich produktivitu a odhadují zvýšení produktivity v průměru na podobných 30 %.

Tablety jako nepostradatelný pracovní nástroj?

Tablety se používají také pro mnoho specializovaných prací. Pětina (20 %) uživatelů připojují k tabletům skenery, tiskárny a kamery přes USB nebo sériové porty. 18 % použilo tablety pro GIS informace, 13 % pro čtečku čárových kódů, 10 % pro platby zákazníků, 10 % pro monitorování logistiky, 8 % pro rozpoznání podpisu a 6 % pro ověřování čipových karet a skenování RFID a NFC. Odvětví, kde se nejvíce prosazuje specializované užití tabletů jsou přeprava, distribuce, telekomunikace a veřejné služby.

Výzkum také identifikoval trend, který ukazuje, že země s nejvyšším nárůstem produktivity (Itálie, Španělsko, Rusko a Turecko) byly také zeměmi, kde se tablety nejvíce používají specializovanými uživateli.

Prostor pro zlepšení

Bez ohledu na zvýšení produktivity, uživatelé hlásí, že stále existuje prostor pro zlepšení pomocí využití tabletů. 68 % uživatelů není zcela spokojeno s výkonem jejich tabletů při podpoře jejich aktivit.

Podle odvětví, 12 % uživatelů tabletů v přepravě, cestování a distribuci říká, že nejsou spokojeni se svým zařízením, 5 % v telekomunikacích a veřejných službách a 4 % ve státní správě a neziskových organizacích. Ti, kteří používají tablety pro specializované aktivity, byly až dvakrát více nespokojeni s designem a funkcionalitou jejich zařízení – 65 % ve srovnání s 33 %.

Navíc 86 % nákupčích tabletů uvádí, že jejich uživatelé měli problémy s jejich zařízeními v posledních 2 letech a 77 % uvádí, že problémy byly způsobeny špatným designem a funkcionalitou. Nejčastějšími příčinami byly: příliš krátká výdrž baterie (37 %), snadné poškození (17 %), nepoužitelnost při slunečním svitu (17 %), a nedostatek komunikačních rozhraní (15 %).

5 hlavních kritérií pro profesionální tablet

Pět hlavních kritérií, které používají nákupčí profesionálních tabletů, jsou funkcionalita (69 %), cena (57 %), snadnost použití (54 %), kompatibilita s operačními systémy ostatních počítačů (53 %) a odolnost vůči poškození (51 %). Uživatelé tabletů také stanovili 5 hlavních kritérií, kdy nejdůležitějším se stala funkcionalita (76 %) a snadnost použití (65 %).

Zdroj: Panasonic

Čtěte také:
→ Lenovo inovuje tablet Yoga: více režimů, více velikostí, více operačních systémů
Ve verzi 2 přichází řada úspěšných tabletů s verzemi s OS Windows, a to opět s velikostmi 8" a 10". Nový je 13palcový Yoga Tablet 2 Pro, který je možné použít i jako projektor.
→ Samsung představuje svůj první B2B tablet
Firma představuje na veletrhu IFA nový tablet Galaxy Tab Active, který byl vyvinutý speciálně pro podnikatelské prostředí. Má funkce pro zvýšení zabezpečení a pracovní výkonnosti.

soutez_casestudy

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Byl pro vás článek přínosný?