Hlavní navigace

Soutěž aplikací nad otevřenými daty

29. 10. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: geralt - Pixabay.com
Přihlaste své aplikace do soutěže Společně otevíráme data Nadace OSF. Oceněny budou aplikace, jež přispívají k zapojení lidí do veřejného dění, k transparentnosti ve fungování veřejné správy, pomáhají v každodenním životě, kombinují využití otevřených dat a open source či upozorňují na významný společenský problém.

Soutěžit mohou zájemci z řad veřejnosti, neziskových organizací, veřejných institucí, studentů i firem. Každý vítěz obdrží 30.000 Kč na další rozvoj aplikace. Soutěží se v 5 kategoriích, v každé z nich vyhrává jedna aplikace. O vítězích v každé kategorii rozhodují poroty. Vyhlášení soutěže proběhne 26. listopadu v Praze.  

Radek Hábl, autor oceněného webu Mapa exekucí, uvádí: “Vítězství v soutěži Společně otevíráme data zvedlo našemu projektu kredit a pomohlo nám rozšířit cílovou skupinu lidí, které zajímají informace o tématu jako takovém. Díky tomuto ocenění jsme navíc mohli inspirovat jiné organizace k tomu, aby spustily obdobné projekty.”

Soutěžní kategorie:

1. Transparentnost pro aplikace využívající digitální stopu činnosti veřejných institucí k veřejné kontrole, případně tuto stopu vizualizují a usnadňují tak přehled o jejich činnosti. Partnerem kategorie je CZ.NIC

2. Participace pro aplikace podporující zapojení občanů do rozhodování a výkonu veřejné správy a samosprávy. Partnerem kategorie je Y Soft.

3. Data v každodenním životě pro aplikace, které usnadňují rozhodování v běžných životních situacích. Partnerem kategorie je: Český telekomunikační úřad.

4. Open Source pro aplikace kombinující využití otevřených dat a open source. Partnerem kategorie je: Turris

5. Solution App pro aplikace upozorňující na významný společenský problém či přispívající k jeho řešení. Partnerem kategorie je: Adastra.

Přihlášky:
Do soutěže se zájemci mohou přihlásit až do 31. října 2019 zde: http://bit.ly/spolecne_otevirame_data_2019

Cloud24

Kompletní pravidla soutěže: https://osf.cz/cs/pravidla-souteze-2019/

Více informací: http://osf.cz/cs/co-delame/soutez-spolecne-otevirame-data/

Byl pro vás článek přínosný?