Hlavní navigace

Microsoft označil Windows 10 2004 jako květnový update (2)

24. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: news.microsoft.com
Většina světa sice stále bojuje s následky koronavirové pandemie, ale Microsoft už přesto spřádá plány na vydání nové verze Windows 10.
Gregg Keizer 24. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Předchozí díl

LeBlanc pro označení nejnovější aktualizace použil identifikátor 20H1, který Microsoft používá pro označení updatu pro první polovinu daného roku, čili 20 znamená rok 2020 a H1 první pololetí (first half). Pravděpodobně jde o první ze dvou letošních aktualizací, jestliže se tedy společnost bude držet tempa z loňského roku. Další označení, 2004, je zase čtyřmístné označení měsíce ve formátu rrmm, v tomto případě tedy duben 2020. Společnost letos upustila od tradičního označení rr03, a to z důvodu, že by se to podle ní mohlo plést se zastaralým systémem Windows Server 2003.

Pravděpodobně ve snaze přimět více komerčních zákazníků k účasti na programu Windows Insider – respektive jeho „spin-offu“ Windows Insider for Business – Microsoft řekl také to, že bude poskytovat podporu lidem používajícím buildy v kruzích Release Preview nebo Slow. (Slow čili pomalý kruh je „vychytanější“ verze kódu, uvolňovaná členům programu Insider zhruba jednou do měsíce.)

Podpora je bezplatná a je omezena pouze na „případy podnikového využití“ pro zákazníky běžící na verzích Windows 10 Pro nebo Windows 10 Enterprise. O podporu můžete Microsoft přímo požádat.

„Jestliže narazíte na vážný problém, který vám nebo ostatním uživatelům ve vaší organizaci zabrání v používání zařízení nebo ohrozí bezpečnost či osobní data, můžete použít náš on-line formulář a požádat tak o asistenci přímo od týmu Microsoft Support,“ napsal LeBlanc.

Zdroj: Computerworld.com