Hlavní navigace

Firma AVG prolomila hranici 100 milionů USD čtvrtletních tržeb, rekordní je i počet uživatelů

25. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © photomaxik - Fotolia.com / avg.com
Původně česká a nyní v Holandsku registrovaná antivirová firma poprvé překonala obrat 100 milionů dolarů za čtvrtletí. Meziroční nárůst byl i v zisku a v počtu koncových uživatelů. Úspěchy slaví i free verze antiviru pro Android.

Společnost AVG Technolgies N.V. zveřejnila výsledky hospodaření za první čvrtletí roku 2013. Z publikovaných údajů vyplynulo, že firma, která se specializuje na antivirovou, internetovou a mobilní bezpečnost, dosáhla k 31.3.2013 počtu 150 milionů aktivních uživatelů.

Obrat za první čtvrtletí 2013 činil 104,7 milionu USD, a to je 26% než za stejné kalendářní čtvrtletí v předchozím roce. Dosažení čistý zisk byl 24,4 milionu USD, a to je 45 centů na akcii. V meziročním srovnání je to o 114% více.

John Little, CFO, AVG Technologies„Jsme velmi potešeni vynikajícím výkonem za první čtvrtletí. Dosáhli jsme poprvé obratu více než 100 milionů dolarů v jediném čtvrtletí, měli jsme více než 100procentní růst v cash-flow oproti stejnému období v loňském roce. Vidíme i 32procentní meziroční nárůst v počtu uživatelů, který tak dosáhl hodnoty 150 milionů, z nichž je 25 procent mobilních,“ řekl John Little, CFO ve společnosti AVG Technologies. Společnost hodá dosáhnout stejného obratu i v dalším čtvrtetí a očekává zisk mezi 25 a 32 centy na akcii.

V této souvislosti potěší, že AVG bude sponzorovat letošní studentské majáles v Praze a ve svém „rodném“ Brně.

soutez_casestudy

Aktualizace 26.4.2013: Splečnost také ohlásila, že AVG AntiVirus FREE pro Android™ překonal na Google Play jako vůbec první bezpečnostní aplikace hranici 70 milionů stažení.

G+

Byl pro vás článek přínosný?