Hlavní navigace

8 tipů pro identifikaci nejlepšího vývojáře (2.)

17. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © pressmaster - Fotolia.com
Najímání vývojáře může být pro vaši firmu rozhodnutím s rozporuplnými výsledky.

Najmutí špatného vývojáře může zničit celý projekt či zvýšit jeho náklady. Podívejte se společně s námi na tipy, jak najmout toho nejlepšího vývojáře.

Předchozí díl

2. Prohlédněte si jeho/její portfolio

Dobrý programátor by neměl mít problém s ukázkou portfolia výsledků úkolů, na nichž dříve pracoval. Ne každý vývojář bude mít skvěle vybroušené portfolio, ale to ničemu nevadí. Jak podotýká Chad Lilly, ředitel pro lidské zdroje ve společnosti Lextech, minulé projekty nebo kódy konkrétního člověka mohou být patentované nebo utopené ve vnitřním systému jeho bývalého zaměstnavatele.

Hledejte profily CodeProject, StackOverflow nebo příspěvky do open source prostředí. „To je zvláště prospěšný doplněk pro uchazeče – mohou o něm mluvit v průběhu pracovního pohovoru a HR manažeři si jej mohou zkontrolovat,“ říká Lilly. „Součástí portfolia mohou být i okrajové projekty, na nichž tito lidé pracují.“

Je rozumné také prohlédnout všechny veřejné profily sociálních sítí lidí, které najímáte. Mají profesionální webovou prezentaci? Netrávili čas pomluvami předchozího zaměstnavatele? Všichni uchazeči o práci by se naproti tomu měli mít na pozoru a měli by očekávat, že je zaměstnavatelé budou „googlovat“.

soutez_casestudy

Jestliže víte, jaký typ práce dělali uchazeči v minulosti a také to, jak se prezentují na sociálních sítích, můžete si snáze udělat obrázek o jejich silných a slabých stránkách i o tom, jak se budou prezentovat na své pracovní pozici.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?