Hlavní navigace

WebExpo 2012 – stali jste se Networ_Kingem?

3. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © FotolEdhar - Fotolia.com
Ve dnech 20. - 22. 9. proběhl v Praze v prostorách Vysoké školy ekonomické již pátý ročník konference WebExpo.

Na akci určené nejen pro nadšence z oboru IT, ale také pro podnikatele a designéry, se tentokrát organizátoři soustředili především na seznamování jednotlivých účastníků a vzájemné získávání kontaktů pracovníků z podobných oborů.

Po úvodní keynote začala hra pro všechny návštěvníky s názvem Networ_King, jejímž cílem bylo přidání co nejvíce kontaktů na vlastní profil na stránkách WebExpa pomocí QR kódů, které měl každý na visačce se svým jménem a obsahovaly kontaktní informace a data, jež si účastníci před konferencí sami zadali.

Organizátoři nenechali náhodě ani večerní společenské vyžití. Po skončení přednášek byl vždy večer připraven program pro čile "networkující" návštěvníky. Ti se mohli zúčastnit rautu, zábavy v pražských klubech nebo posedět v některé ze zarezervovaných hospod a restaurací.

Samotná akce byla po úvodních workshopech rozdělena do tří poslucháren: Development Hall, Design Hall a Business Hall. Dle názoru redakce byl pro čtenáře CIO – BusinessWorldu rozhodně nejzajímavější program v rámci Business Hall, kde se posluchači například dozvěděli, jak zlepšit a změřit reklamu na sociálních sítích, jak vydělávat na internetu pomocí reklamy nebo jak bojovat s prokrastinací. Po každé prezentaci mohl kdokoliv osobně promluvit s řečníkem v prostoru „Speaker's corner“.¨

DT24

Významným bodem programu byl mimo jiné blok přednášek o Windows 8, přičemž běžely 3 přednášky ve třech halách najednou. V Development Hall se programátoři dozvěděli, jak vyvíjet aplikace pro Windows 8 Metro, v Design Hall přednášel Jan Cibulka o vzhledu aplikací a Štěpán Bechynský popsal v Business Hall, jak na aplikacích následně vydělat, přičemž zároveň popsal, jak probíhá celý proces certifikace včetně jejích kritických bodů.

Organizátoři se příští ročník opět pokusí posunout dále za hranice a celá konference bude probíhat v anglickém jazyce.

Byl pro vás článek přínosný?