Hlavní navigace

Web4U získala ocenění Případová studie roku v kategorii zdravotnictví a farmacie

1. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Společnost Web4U získala ocenění Případová studie roku, které každoročně uděluje časopis CIO BusinessWorld, a sice v kategorii Zdravotnictví a farmacie.

Odborná porota ocenila privátní cloud vybudovaný na technologii Microsoft Hyper-V Cloud, který společnost Web4U provozuje pro Český červený kříž.

„Jsme velice potěšeni tím, že se nám podařilo získat tuto prestižní cenu po boku společností jako třeba Logica, Unicorn systems nebo Trask solutions,“ uvedl Jan Bednář, generální ředitel společnosti Web4U. „Toto ocenění je pro nás jasným signálem, že inovativní služby, které přinášíme našim zákazníkům, jsou plně srovnatelné se špičkovými řešeními v jiných oblastech IT. Jsme rádi, že naši snahu přinášet na trh moderní technologická řešení vždy mezi prvními oceňují nejen naši zákazníci, ale také odborná veřejnost,“ dodal.

Cloud24

Český červený kříž se pro privátní cloud od Web4U rozhodl v lednu 2011. Využívá jej pro svůj intranet i webové stránky, které v době krize slouží ke koordinaci pomoci od celkem 57 000 dobrovolníků a lidí, kteří jsou ochotni darovat potřebným například deky, oblečení apod. Privátní cloud od Web4U ČČK podle tiskového vyjádření společnosti garantuje bezproblémové fungování intranetu a webových stránek i při skokovém nárůstu provozu, který nastává v okamžiku výskytu přírodní katastrofy či jiné krizové situace. Zatímco v době „klidu“ stačí ČČK relativně malý výpočetní výkon, v případě akutní potřeby může dojít ke skokovému navýšení kapacit během několika málo minut. Web4U navíc v rámci privátního cloudu zajišťuje také veškerou potřebnou technickou podporu v režimu 24/7 i možnost rozšiřovat operativně privátní cloud o další aplikace.

Společnost Web4U navíc nově rozšířila své služby privátního cloudu na platformě Microsoft Hyper-V Cloud také o službu VPN, která přináší zákazníkům vyšší bezpečnost při přístupu na vzdálenou plochu, i při využití jiných aplikací jako například synchronizace Microsoft SQL Server. Služba VPN, kterou nyní využívá i Český červený kříž, je jen jednou z novinek, které souvisejí s přechodem na nejnovější Microsoft Dynamic Data Center Toolkit 3.5. Služba VPN je postavena na kombinaci hardwarového řešení Juniper SRX a Microsoft Hyper-V Cloud. Klient má možnost volby mezi IPSEC point to point VPN, Juniper Dynamic VPN nebo L2TP/IPSEC VPN se standardním Windows klientem. Služba VPN je nativní součástí všech nových tarifů Managed Server na platformě Windows Server a u nových tarifů Virtuálních serverů na této platformě je k dispozici jako doplňková služba.

Byl pro vás článek přínosný?