Hlavní navigace

Teeneageři ušetří rodičům ročně přes 4.000 Eur za IT support

23. 9. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Britská společnost Prolifics Testing se dotázala 2664 dětí ve stáří 13 až 18 let a ptala se jich, jak pomáhají s digitálními technologiemi svým rodičům. Když pak finančně zhodnotili čas, který tak teeneageři vynaloží, průměrnými sazbami freelancerů ze serveru UpWork.com, vyšlo jim, že průměrná hodnota této pomoci dosahuje ročně 4,567,91 Eur. V Česku jsou samozřejmě hodinové sazby freelancerů nižší, ale i tak je jasné, že si řada dětí své kapesné více než odpracuje.

Nejčastěji děti pomáhají svým rodičům se sociálními sítěmi, pomoc pokrývá upload fotografií a videí, sdílení příspěvků, používání hashtagů, a to na sítích Facebook, Instagram a TikTok. Průměrně taková pomoc činila 32 hodin ročně a byla oceněna na 562,56 Eur.

Další oblastí byl e-mail, pomoc se týkala hromadné korespondence, práce s přílohami, práce se skupinami, časování a přizpůsobení vzhledu e-mailů. Průměrně taková pomoc činila 29 hodin ročně a byla oceněna na 751,68 Eur.

Na třetím místě se umístila editace videa. Pomocí s ní teeneageři věnovali průměrně 27 hodin ročně. Nejčastěji řešenými otázkami byla synchronizace zvuku a obrazu, přidávání hudby na pozadí a střih. Hodnota práce profesionálního konzultanta by v tomto případě činila ročně 706,32 Eur.

Dalších 20 hodin ročně se vynaložilo průměrně na pomoc s počítačovou bezpečností, která zahrnovala i kontrolu systému a aktualizace, download a využití antivirových programů, blokátorů inzerce a identifikace rizikových pop-up oken, e-mailů a odkazů. Poněkud vyšší hodinové sazby za bezpečnostní expertízu vedly k ocenění této pomoci na 572,60 Eur ročně.

CS24

Nejčastější úkony technické pomoci

  • Nastavení Zoom/Skype pro komunikaci – 67%
  • Generování odkazu pro pozvánku do Zoom/Skype komunikace – 64%
  • Umlčení zvuku během komunikace Zoom/Skype – 59%
  • Zapnutí/vypnutí vide během komunikace Zoom/Skype – 55%
  • Nastavení skupinového videohovoru na Whatsapp – 52%
  • Nastavení konferenčního hovoru na smartphonu – 48%
  • Nastavení Whatsapp na skupinový chat – 43%
  • Odeslání textové zprávy více osobám – 40%

Navíc 71% teeneagerů uvedlo, že je jejich rodiče žádají o pomoc při řešení technických potíží, které souvisejí s jejich prací z domova – místo toho, aby se obrátili na technickou podporu od svého zaměstnavatele.

Byl pro vás článek přínosný?