Hlavní navigace

Startup Taxify vstupí na český trh, využije Big Data od O2

4. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Taxify
Estonská taxislužba Taxify působí před časem začala poskytovat své služby také v České republice. Pro strategickou spolupráci si vybrala startupový akcelerátor BOLT. Taxify v rámci partnerství získává kromě prostředků na další rozvoj možnost pracovat s unikátními Big Daty společnosti O2, díky kterým připraví atraktivní nabídku pro své zákazníky.

Taxify působí v deseti evropských zemích a před několika měsíci začala poskytovat své služby také v České republice. Mobilní aplikace Taxify je dostupná pro Android i iOS platformy. Platba za jízdu pak probíhá bankovní kartou v rámci této aplikace nebo v hotovosti. V České republice jezdí Taxify za nástupní sazbu 30 korun, za 9,90 korun za jeden kilometr jízdy a 4 koruny za minutu jízdy.

Startupový akcelerátor BOLT je byznysová iniciativa napojená přímo na O2 Czech Republic, která umožňuje startupům získat nejen potřebný funding, ale i přístup k unikátním kompetencím telekomunikačního operátora.

CS24

"Jsem rád, že si Taxify vybralo pro spolupráci právě BOLT. Tento projekt, založený na mobilní aplikaci, může díky výhodám, které náš startup akcelerátor nabízí, dále vylepšit spokojenost zákazníků," upřesňuje Jakub Minařík, který je zodpovědný za řízení akcelerátoru BOLT.

"Zaujalo nás především to, že na rozdíl od jiných fondů nabízí BOLT kromě finanční investice i velkou přidanou hodnotu v podobě synergií s O2 a to především s oddělením Big Data. Jednání o spolupráci byla od začátku velice rychlá a férová, takže BOLT byl pro nás jasnou volbou," dodává Roman Sysel, zodpovědný za rozvoj Taxify na českém trhu. "Od této spolupráce si slibujeme především dynamický růst služby a získání významného tržního podílu již v roce 2016," pokračuje Roman Sysel.

Byl pro vás článek přínosný?