Hlavní navigace

Společnost Démos trade zvolila pro standardizaci procesů nový ERP systém na platformě SAP S/4HANA

8. 10. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © N-Media-Images - Fotolia.com
Démos trade, největší český dodavatel materiálů na výrobu nábytku, nasadí ve spolupráci se systémovým integrátorem Sabris CZ komplexní řešení pro podporu všech klíčových procesů na platformě SAP S/4HANA. Nový ERP systém má poskytovat výhody při výběru produktů, dodávek, plateb a dostatečnou dostupnost k informacím o společnosti a produktech na podporu rozhodování o nákupu. Zajistí podporu personalizované nabídky produktů a služeb, založenou na individuálních potřebách, preferencích i zkušenostech zákazníků a konkurenceschopných cenách.

Démos trade navíc očekává, že nový ERP systém se snadno přizpůsobí nově vznikajícím trendům v blízké budoucnosti.

Společnost Démos trade dodává materiály pro výrobu nábytku desítkám tisíc firemních zákazníků v České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. „Dlouhodobě rosteme nejen objemem prodejů, ale také šíří produktového portfolia a rozsahem služeb. V poslední době však náš stávající ERP systém začal možnosti našeho dalšího růstu limitovat a vysoká míra customizace i v rámci standardních procesů nás zavedla do úzké uličky,“ vysvětlil motivaci ke změně generální ředitel a člen představenstva Démos trade, Petr Kučera. „Abychom mohli dynamiku našeho růstu i nadále udržet a zároveň zvýšit efektivitu našich procesů, rozhodli jsme se pro změnu ERP,“ upřesnil Petr Kučera. Společnost má více než 25 leté zkušenosti v oboru dodávky komponentů pro výrobu nábytku a provozuje hned 13 provozoven v ČR, 8 na Slovensku a jednu v Polsku a plánuje další růst.

DT24

Sabris poskytne zákazníkovi řešení na platformě SAP S/4HANA a SAP Cloud Integration Platform, které umožní optimalizaci a standardizaci procesů, včetně podpory dalšího růstu a expanze firmy na zahraničních trzích. „Sabris nabídl Démos trade inovativní přístup i zkušenosti s nasazením moderního ERP řešení v obdobně velkých společnostech nejen z retailu a e-commerce, ale i z potravinářského nebo automotive průmyslu. Právě díky možnosti kombinovat a propojovat již osvědčená řešení, může Sabris nabídnout společnosti Démos trade oporu důvěryhodného partnera a průvodce na nelehké cestě adaptace IT řešení do rozvíjející se společnosti,“ uvedl Vladimír Sýkora, jednatel Sabris CZ.

Strategicky důležité rozhodnutí firma neodložila ani kvůli složité situaci, která v březnu nastala kvůli pandemii COVID-19. Právě moderní ERP systém pomůže firmě v budoucnu lépe reagovat na nově vznikající trendy i snižovat náklady. „Ke společnostem SAP a Sabris nás dovedlo detailní výběrové řízení a já tedy věřím, že volba těchto spolehlivých partnerů nám umožní projít fází implementace bez větších problémů a že uvedením nového ERP do života se naplní naše očekávání,“ dodal Petr Kučera.

Byl pro vás článek přínosný?