Hlavní navigace

Sledujte data z firmy v souvislostech

2. 5. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: ABRA
Informace a rychlost jsou v moderním podnikání k nezaplacení. Schopnost pružně reagovat na příležitosti, nebo naopak předvídat rizika mají často klíčový vliv na prosperitu firmy. Jedním z nejúčinnějších nástrojů, které mají podnikatelé k dispozici, je bezesporu vizualizace dat. Moderní vizualizace však rozhodně nejsou jen hezké grafy.

Pokročilá vizualizace dat pracuje s chytrými nástroji business intelligence, které nejen shromažďují a logicky organizují relevantní data, ale především umějí všechny vstupní informace uspořádat a vyhodnotit, tak aby bylo možné najít ve výsledcích užitečné ukazatele vypovídající o kondici firmy.

Vizualizace umožňuje okamžitou orientaci v záplavě informací, odhaluje nové souvislosti a umožňuje dělat manažerská i obchodní rozhodnutí rychle a zároveň s jistotou, že jsou správná a firmě prospějí. Přehledný obchod, logistika, mzdy, sklady i ekonomická situace firmy mohou být kdykoliv na dosah. Pak lze využít naplno každou příležitost, podnikat efektivně, spolehlivě vyhodnotit životaschopnost i potenciál firmy, či dokonce předvídat budoucí vývoj trhu a vyhnout se ztrátám nebo chybám.

Klíčem vizualizace je dostupnost dat

Firemní informační systém ABRA Gen sbírá data z celé firmy, chytře je třídí a vyhodnocuje. Již v základu obsahuje nástroj, který nabízí více než 70 grafů a infografických ukazatelů. Ihned v nich vidíte nejen známé skutečnosti v přehledné formě, ale především zcela nové, dosud neznámé informace a užitečné souvislosti založené vždy na aktuálních firemních datech v reálném čase.

Nástroje integrované přímo v systému názorně a velmi intuitivně zobrazují všechny nejdůležitější ukazatele o tom, co se ve vaší firmě děje, a naznačují, co je třeba udělat.

Zajímá vás…

  • Kolik vám zůstane z marže a kolik z ní spotřebují výplaty? 
  • Jaká je průměrná mzda ve vaší firmě?
  • Kolik máte skutečně peněz?
  • Kde hrozí ztráty?
  • Jaké zboží se nejlépe prodává?
  • Jak funguje sklad?
  • Kdo vám kolik dluží?

Všechny tyto a mnoho dalších ukazatelů přinášejí skvělý přehled o veškerých důležitých firemních procesech a umožňují rychle a efektivně reagovat na aktuální stav.

Vizualizujte po svém

Ještě širšími možnostmi disponuje pokročilý modul ABRA BI s komplexním řešením business intelligence, kde je vizualizace dat nastavena přesně podle potřeb konkrétní firmy a dostupná on-line ve formě webové stránky na počítači, tabletu i chytrých hodinek. Všechny ukazatele si lze definovat podle vlastních preferencí a snadno pak sledovat i přímo ovlivňovat vybrané procesy. Díky aplikaci pro smartwatch máte vše potřebné k řízení firmy doslova na dosah ruky, kdykoliv a odkudkoliv.

Vizualizace data ABRA

Vizualizace dat ABRA

V rámci vlastního nastavení sledovaných hodnot i souvislostí lze v modulu ABRA BI pracovat nejen s daty ze systému ABRA Gen, ale také z externích zdrojů (např. tabulek, úložišť či aplikací). Přehledná vizualizace ve formě grafů, barevných infografik či alertů zcela podle individuálních kritérií umožňuje mnoho postupů automatizovat a nabízí vysoce sofistikovaný vhled do života a potřeb firmy. Kdykoliv tak můžete přijmout strategické rozhodnutí, které je založeno na skutečném a aktuálním stavu věcí.

Kompletní řešení oběma směry

Další alternativou pro efektivní práci s daty je možnost exportu hodnot ze systému ABRA Gen do vlastních tabulek. Přímo v buňce tabulky si pak například definujete výpočet, který z dat uložených v systému vypočítá třeba obraty konkrétních účtů za poslední měsíc, za dané středisko, zakázku, obchodní případ nebo projekt.

Využijte vizualizaci dat ve svůj prospěch

cyber23

Vizualizace dat nabízí skutečně nepřeberné možnosti využití v současném podnikání. Společnost ABRA Software nabízí kromě sofistikovaných zobrazovacích nástrojů také odborné poradenství a implementaci systému, tak aby vždy vyhověl konkrétním potřebám zákazníků. Správně nastavený systém je základem efektivního podnikání a dokonalého přehledu o kondici firmy.

Další info: www.abra.eu