Hlavní navigace

Sledujte data z firmy v souvislostech

2. 5. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: ABRA
Informace a rychlost jsou v moderním podnikání k nezaplacení. Schopnost pružně reagovat na příležitosti, nebo naopak předvídat rizika mají často klíčový vliv na prosperitu firmy. Jedním z nejúčinnějších nástrojů, které mají podnikatelé k dispozici, je bezesporu vizualizace dat. Moderní vizualizace však rozhodně nejsou jen hezké grafy.

Pokročilá vizualizace dat pracuje s chytrými nástroji business intelligence, které nejen shromažďují a logicky organizují relevantní data, ale především umějí všechny vstupní informace uspořádat a vyhodnotit, tak aby bylo možné najít ve výsledcích užitečné ukazatele vypovídající o kondici firmy.

Vizualizace umožňuje okamžitou orientaci v záplavě informací, odhaluje nové souvislosti a umožňuje dělat manažerská i obchodní rozhodnutí rychle a zároveň s jistotou, že jsou správná a firmě prospějí. Přehledný obchod, logistika, mzdy, sklady i ekonomická situace firmy mohou být kdykoliv na dosah. Pak lze využít naplno každou příležitost, podnikat efektivně, spolehlivě vyhodnotit životaschopnost i potenciál firmy, či dokonce předvídat budoucí vývoj trhu a vyhnout se ztrátám nebo chybám.

Klíčem vizualizace je dostupnost dat

Firemní informační systém ABRA Gen sbírá data z celé firmy, chytře je třídí a vyhodnocuje. Již v základu obsahuje nástroj, který nabízí více než 70 grafů a infografických ukazatelů. Ihned v nich vidíte nejen známé skutečnosti v přehledné formě, ale především zcela nové, dosud neznámé informace a užitečné souvislosti založené vždy na aktuálních firemních datech v reálném čase.

Nástroje integrované přímo v systému názorně a velmi intuitivně zobrazují všechny nejdůležitější ukazatele o tom, co se ve vaší firmě děje, a naznačují, co je třeba udělat.

Zajímá vás…

  • Kolik vám zůstane z marže a kolik z ní spotřebují výplaty? 
  • Jaká je průměrná mzda ve vaší firmě?
  • Kolik máte skutečně peněz?
  • Kde hrozí ztráty?
  • Jaké zboží se nejlépe prodává?
  • Jak funguje sklad?
  • Kdo vám kolik dluží?

Všechny tyto a mnoho dalších ukazatelů přinášejí skvělý přehled o veškerých důležitých firemních procesech a umožňují rychle a efektivně reagovat na aktuální stav.

Vizualizujte po svém

Ještě širšími možnostmi disponuje pokročilý modul ABRA BI s komplexním řešením business intelligence, kde je vizualizace dat nastavena přesně podle potřeb konkrétní firmy a dostupná on-line ve formě webové stránky na počítači, tabletu i chytrých hodinek. Všechny ukazatele si lze definovat podle vlastních preferencí a snadno pak sledovat i přímo ovlivňovat vybrané procesy. Díky aplikaci pro smartwatch máte vše potřebné k řízení firmy doslova na dosah ruky, kdykoliv a odkudkoliv.

Vizualizace data ABRA

Vizualizace dat ABRA

V rámci vlastního nastavení sledovaných hodnot i souvislostí lze v modulu ABRA BI pracovat nejen s daty ze systému ABRA Gen, ale také z externích zdrojů (např. tabulek, úložišť či aplikací). Přehledná vizualizace ve formě grafů, barevných infografik či alertů zcela podle individuálních kritérií umožňuje mnoho postupů automatizovat a nabízí vysoce sofistikovaný vhled do života a potřeb firmy. Kdykoliv tak můžete přijmout strategické rozhodnutí, které je založeno na skutečném a aktuálním stavu věcí.

Kompletní řešení oběma směry

Další alternativou pro efektivní práci s daty je možnost exportu hodnot ze systému ABRA Gen do vlastních tabulek. Přímo v buňce tabulky si pak například definujete výpočet, který z dat uložených v systému vypočítá třeba obraty konkrétních účtů za poslední měsíc, za dané středisko, zakázku, obchodní případ nebo projekt.

Využijte vizualizaci dat ve svůj prospěch

soutez_casestudy

Vizualizace dat nabízí skutečně nepřeberné možnosti využití v současném podnikání. Společnost ABRA Software nabízí kromě sofistikovaných zobrazovacích nástrojů také odborné poradenství a implementaci systému, tak aby vždy vyhověl konkrétním potřebám zákazníků. Správně nastavený systém je základem efektivního podnikání a dokonalého přehledu o kondici firmy.

Další info: www.abra.eu

Byl pro vás článek přínosný?