Hlavní navigace

Sefira získala status kvalifikovaného poskytovatele služeb

8. 8. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sefira
Společnost Sefira splnila zákonné požadavky a zařadila se s novou kvalifikovanou službou ověřování platnosti elektronických dokumentů Obelisk Validator QTS mezi kvalifikované poskytovatele služeb vytvářejících důvěru.

Služba Obelisk Validator QTS poskytovaná společností Sefira zajišťuje ověřování platnosti elektronických podpisů a pečetí. Výstupem prováděné validace je detailní validační report ve formátu PDF nebo XML, který obsahuje výsledek ověření všech prověřovaných atributů a vlastností podpisu požadovaných specifikacemi ETSI. Součástí výstupu jsou i validačních data shromážděná v rámci procesu ověření.

V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku prošla služba úspěšným auditem Elektrotechnického zkušebního ústavu na shodu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 910/2014, o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu.

Ministerstvo vnitra České republiky, jakožto orgán dohledu nad poskytovateli služeb vytvářejících důvěru ve smyslu č. 17 nařízení eIDAS, udělilo společnosti Sefira status kvalifikovaného poskytovatele služeb vytvářejících důvěru a službě Obelisk Validator QTS status kvalifikované služby vytvářející důvěru.

soutez_casestudy

Kvalifikovaný status služby Obelisk Validator QTS byl vyznačen v českém seznamu důvěryhodných služeb .

Více informací o službě Obelisk Validator QTS je k dispozici na https://www.sefira.cz/obelisk-validator-qts/.

Byl pro vás článek přínosný?