Hlavní navigace

NETGEAR dokončil akvizici společnosti CP Secure

7. 1. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

NETGEAR dokončil převzetí společnosti CP Secure International Holdings Limited, dodavatele bezpečnostních řešení.

Proces akvizice odstartoval uzavřením oboustranné dohody o akvizici CP Secure 22. září 2008. Společnost NETGEAR se v ní zavázala zaplatit hotově 14 milionů amerických dolarů, na něž byl majetek CP Secure vyčíslen, a dalších 3,5 milionu amerických dolarů v hotovosti, pokud dojde ke splnění předem stanovených podmínek. Všechny náležitosti smlouvy byly splněny a kupní cena vyplacena v plné výši. Portfolio CP Secure bude začleněno do nabídky NETGEAR v rámci nové produktové řady ProSecure, která bude nabízet zařízení poskytující podnikovým uživatelům robustní a komplexní ochranu jejich sítí, přístupu na web a e-mailové komunikace.

,,Jsme velmi potěšeni, že celý akviziční proces proběhl zcela bez komplikací, podle stanoveného harmonogramu a byl završen v očekávaném termínu,“ řekl Patrick Lo, výkonný ředitel společnosti NETGEAR. „Díky této akvizici dále posílíme náš stávající vysoký podíl na SMB trhu. Technologie CP Secure navíc dává našim zákazníkům jistotu, že dostanou nejkomplexnější integrované řešení pro zabezpečení jejich sítí i aplikací a zajištění trvalé obchodní kontinuity.“

Dokončením akvizice majetku CP Secure se zároveň její původní pracovní tým 46 vývojářů z technického centra začlenil do inženýrské divize společnosti NETGEAR; nový tým obohacený o specialisty společnosti CP Secure vytváří jedinečnou skupinu zaměřenou na hardware, software a řešení pro síťovou bezpečnost z celosvětového pohledu. Současný výkonný ředitel společnosti CP Secure, Shuang Ji, se stává viceprezidentem pro oblast vývoje bezpečnostních řešení společnosti NETGEAR.

 

Byl pro vás článek přínosný?