Hlavní navigace

Microsoft vzdává válku s uživateli na poli Windows Update (3)

11. 5. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Většina podniků ví, že válka s lidmi, kteří si kupují a využívají jejich produkty, je válkou, kterou nemůžou vyhrát.
Preston Gralla 11. 5. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

Ještě je třeba vzít na vědomí, že pořád budete muset instalovat drobné záplaty, které Microsoft vydává pravidelně každý měsíc. To je proto, že se často jedná o bezpečnostní aktualizace, které by měl mít každý. Microsoft nicméně svolil k tmou, že vám přenechá nějakou kontrolu nad tím, kdy tyto záplaty budete chtít instalovat. Budete je moci pozdržet po dobu až 35 dní.

A proč najednou ta změna, po tolika letech, po která Microsoft odmítal umožnit lidem, aby se o (ne)instalaci feature upgradů rozhodli sami? Je to proto, že pod Satyou Nadellou je Microsoft jinou společností, než jakou byl pod Billem Gatesem a Stevem Ballmerem. Zbavil se svojí arogance a je teď mnohem otevřenější novým způsobům realizace byznysu a jednání se zákazníky. Například před pár měsíci upustil od své čtvrt století trvající strategie v oblasti prohlížečů a řekl, že nahradí vlastní vykreslovací engine svého řešení Edge open-source jádrem Chromium – projektem, se kterým jako první začal Google.

Microsoft dále přivítal spolupráci na dalším open-source softwaru; například populární databáze SQL Server běží na Linuxu. A zrušil projekt Windows Phone, ohromné díry na peníze, namísto toho, aby Windows využíval jako beranidlo k tomu, aby lidi nutil používat vlastní operační systém.

Naslouchání zákazníkům a předání kontroly nad aktualizacemi Windows není dobré pouze pro uživatele Windows. Je to dobré i pro byznys. Pravděpodobně to totiž povede i ke zvýšení loajality zákazníků. Pod Nadellovou novou otevřeností Microsoft vzkvétá. Koncem dubna se stal třetí americkou společností s tržní hodnotou přesahující bilion dolarů. Takže čekejte, že podobných kroků do budoucna uvidíte ještě více.

Zdroj: Computerworld.com