Hlavní navigace

Mají-li uživatelé možnost, volí jen jeden upgrade Windows 10 ročně (2)

31. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Uživatelé Windows 10 odmítli dlouhodobé přesvědčení Microsoftu, že by měly být operační systémy aktualizovány agresivním tempem.
Gregg Keizer 31. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Předchozí díl

Nejprve stručná rekapitulace loňských kroků Microsoftu

Čísla AdDuplexu nebyla žádným překvapením. Computerworld, stejně jako jiná média či analytici, už dříve předpovídal, že uživatelé Windows 10 Home a Windows 10 Pro se – bude-li taková možnost – uchýlí k tomu, že odmítnou půlroční tempo upgradů, nastavené Microsoftem.

Toto tempo bylo nastaveno v dubnu 2017 a Microsoft zavazovalo k vydávání dvou upgradů Windows 10 ročně, jednou v březnu a podruhé v září. V předchozích letech přitom toto tempo bylo nepředvídatelné – například rok předtím dodal Redmond pouze jeden upgrade – což podnikoví zákazníci považovali za neudržitelné.

V rámci tohoto schématu Microsoft rozhodoval o tom, kdy dostane každý jednotlivý PC s Windows 10 Home a každý nespravovaný (unmanaged) PC s Windows 10 Pro upgrade na novou verzi. (Slovem „nespravovaný“, tedy v originále unmanaged, jsou myšlena zařízení, která nejsou spravována IT addministrátory.) Tyto stroje, zejména pak ty běžící na Windows 10 Home, procházely aktualizačním procesem v šestiměsíčních intervalech, protože jejich uživatelé nebyli schopni upgrade odložit, a už vůbec ne jej odmítnout.

Nicméně před zhruba 11 měsíci Microsoft s touhle praxí skončil. Namísto toho v té době uživatelům verzí Home a Pro umožnil, aby se sami rozhodli, kdy upgrade aktivují, a to skrze novou možnost „Download and install now“ (Stáhnout a nainstalovat nyní). Každé jednotlivé vydání nové verze systému sice Microsoft bude propagovat, ale uživatelé si sami zvolí, kdy na tuto novou verzi přejdou.

Pokračování