Hlavní navigace

iOS zažívá růst v CEE, v ČR roste pomalu

8. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © Robert Mizerek - Fotolia.com
Popularita operačního systému od společnosti Apple se zvyšuje v téměř celém regionu CEE. Nejvíce zobrazení stránek generuje iOS v Rumunsku, Maďarsku a Litvě (kolem 10 %). V České republice je jich o polovinu méně. Naopak nejméně zobrazení stránek pochází z tohoto operačního systému v Bělorusku a na Ukrajině (pouhá 4 %).

Operační systém od společnosti Apple je v České republice pátý nejpoužívanější operační systém pro připojení k internetu. První příčku obsadil Windows 10, druhý je Windows 7, třetí místo má Android a čtvrté Windows 8.1. Podíl zobrazení stránek generovaných iOS překročil v březnu letošního roku 5 % a v červenci dosahoval již 5,8 %. Tento růst je stabilní, ale pomalý, proto se popularita iOS prozatím neblíží té, kterou zažívají Windows nebo Android.

iOS je velice populární například v Turecku, kde jeho podíl dosahuje již čtvrtinu všech zobrazení stránek, zde byl také zaznamenán nejvyšší meziroční nárůst počtu zobrazení a to o 4 %. Nejvyšší meziroční nárůst počtu zobrazení ze systému iOS byl v regionu CEE zaznamenán v Lotyšsku a Litvě (2,7 resp. 2,5 %), v ČR to bylo 1,3 %.

CS24

Popoularita IOS (2017)

Zdroj: Gemius (do studie byly zahrnuty výsledky z následujících států: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Litva, Lotyšsko, Srbsko, Chorvatsko, Rumunsko, Ukrajina, Bělorusko a Turecko; porovnání byla převzata z dat za květen 2016 a květen 2017).

Byl pro vás článek přínosný?