Hlavní navigace

IDC: RHEL přináší práci 900.000 profesionálům

17. 5. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Red Hat
Nový výzkum IDC očekává, že v roce 2019 ovlivní Red Hat Enterprise Linux (RHEL) globální výnosy ve výši 10 biliónů dolarů a přinese zaměstnání 900 000 profesionálů v oboru IT.

Společnost Red Hat zveřejnila nový průzkum agentury IDC, jenž zkoumá příspěvky platformy Red Hat Enterprise Linux ke globální ekonomice. Podle studie IDC zadané společností Red Hat se očekává, že software a aplikace provozované na platformě Red Hat Enterprise Linux by měly v roce 2019 přispět ke světovým globálním podnikovým výnosům částkou vyšší než 10 biliónů dolarů a stát se univerzální technologickou platformou pro přibližně 5 % světového hospodářství.

Při nasazování Red Hat Enterprise Linux v oblasti podpory podnikových aktivit uživatelé očekávají každoročně (až do roku 2023) ekonomické výhody vyšší než 1 bilion dolarů, a to jak díky zvýšeným výnosům, tak i sníženým nákladům.

Výzkum ukázal, že Red Hat Enterprise Linux se nejčastěji používá pro podnikovou správu a výrobu (26 %), informační infrastrukturu (20 %) a řízení vztahů se zákazníky (18 %). Podle výzkumu mohou dále organizace pracující v oblasti IT a využívající platformu Red Hat Enterprise Linux jen v roce 2019 očekávat úspory ve výši 6,7 miliard dolarů.

soutez_casestudy

Zpráva rovněž dokládá, že Red Hat Enterprise Linux může sloužit jako globální katalyzátor zaměstnanosti a lokálních investic. IDC očekává, že do konce roku 2019 bude ekosystém Red Hat Enterprise Linux zaměstnávat téměř 900.000 pracovníků a do roku 2023 přibude dalších 236.000. Kromě toho by komunita IT odborníků zaměřených na platformu Red Hat Enterprise Linux v rámci zákaznických organizací – definovaných dle IDC jako profesionálové v oblasti IT, kteří pracují se softwarem, hardwarem a službami na platformě Red Hat Enterprise Linux – měla dle odhadů čítat v současnosti 1,7 miliónů pracovníků a do roku 2023 vzrůst na 2,1 miliónu. Při sečtení obou uvedených skupin by na pozicích souvisejících s platformou Red Hatu mělo do roku 2023 pracovat více než 3,3 miliónu lidí.

Zdroj: Red Hat

Byl pro vás článek přínosný?