Hlavní navigace

Gartner zařadil Veeam mezi lídry v nejnovějším hodnocení Magic Quadrant

28. 6. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: © Nmedia - Fotolia.com / veeam.com
Kromě uznání od analytiků se firmě daří i ekonomicky, v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil Veeam tržby o čtvrtinu.

Zpráva s názvem „2016 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software“ (Magický kvadrant pro zálohovací a obnovovací software pro datová centra) nahrazuje a aktualizuje zprávu „Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances“ (Magický kvadrant pro podnikový zálohovací software a integrovaná zařízení) z loňského června . Přejmenování hodnocení Magic Quadrant a aktualizace tržních kritérií jsou odpovědí na zpětnou vazbu klientů analytické firmy Gartner, kteří požadovali silnější zaměření na zálohovací a obnovovací software pro spíše větší firmy a největší podniky. Tedy pro organizace, které potřebují zajistit dostupnost svých systémů provozovaných v datových centrech a spravovaných personálem těchto center. 

 

“Myslím si, že kdybychom se zeptali našich 193 tisíc zákazníků a 39 tisíc partnerů, tak se dozvíme, že nás v souladu s názorem analytické firmy Gartner považují nejen za lídra, ale také za průkopníky nové oblasti výrazně přesahující možnosti tradičního zálohování – my firmám umožňujeme dosažení nepřetržité dostupnosti v režimu 24/7/365,“ řekl Ratmir Timashev, generální ředitel společnosti Veeam Software. „Gartner uvádí, že v segmentu zálohování a obnovy dochází k naprosto zásadní změně. A pro dodavatele to podle této analytické firmy znamená, že aby byli dlouhodobě úspěšní, musejí současně řešit standardní požadavky související s klasickými přístupy k zálohování a obnově i hledat cesty k širší integraci a využívání nejnovějších aplikací, hypervisorů, snímkovacích i replikačních technik a možností veřejných cloudů. Ještě v letošním roce bude dostupná nová platforma Veeam Availability Suite ve verzi 9.5, která přináší řadu inovací a je důkazem naplňování našeho cíle nabízet koncovým uživatelům i partnerům nejlepší řešení pro zajištění dostupnosti vyhovující požadavkům větších i opravdu velkých datových center. Díky nové verzi tak mohou naši zákazníci úspěšně zvládnout digitální transformaci.“

DT24

 

Firmě se také daří po ekonomické stránce. Veeam oznámil, že v meziročním srovnání tržeb si v prvním čtvrtletí letošního roku polepšil o 24 procent a opět tak demonstroval rostoucí zájem celého odvětví o řešení pro zajištění dostupnosti. Za tímto úspěchem stojí i 75procentní meziroční nárůst tržeb z velkých zakázek, který v oblasti řešení pro zajištění dostupnosti potvrzuje mezi podniky stále větší oblibu inovativního přístupu společnosti Veeam. Tato řešení značky Veeam Software umožňují SLA s hodnotami cílů času a bodu obnovy nižších než 15 minut pro všechny aplikace i data.

Byl pro vás článek přínosný?