Hlavní navigace

Český tým vývojářů zprovoznil v USA službu pro vysoce zabezpečený přenos dat

17. 12. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: safety4data.com
Americká pobočka české CNS spustila novou službu pro zabezpečený přenos dat. Český tým operující v Pittsburghu vybral pro spuštění Safety4Data výročí ke schválení Všeobecné deklarace lidských práv OSN v roce 1948, jejíž součástí je i garance ochrany soukromí.

Safety4Data je aplikace vyvinutá pro americký trh, která navazuje na úspěch obdobného evropského řešení téhož vývojářského týmu. Umožňuje vysoce zabezpečený automatizovaný přenos dat mezi dvěma a více uživateli. K jejím výhodám patří mimo rychlé a intuitivní uživatelské prostředí také bezchybný chod na pozadí operačního systému.

K datům, která se prostřednictvím Safety4Data přenášejí, nemá kromě uživatele přístup ani provozovatel služby či kdokoliv jiný, kdo by se je snad snažil zneužít. Jako zájemce o novou službu lze očekávat jak ty, kteří se obávají zneužití dat ze strany hackerů, tak i ti, kteří se obávají aktivit tajných služeb včetně americké NSA.

„Současná turbulentní doba nám denně ukazuje, že data přenášená prostřednictvím internetu jsou lehce napadnutelná. Nemusí při tom nutně jít o intimní fotky celebrit. Zneužití obchodních informací, včetně průmyslové špionáže, je nebezpečí, kterého se dnes obávají nejen velké korporace, ale i malé a střední firmy. Proto jsme se rozhodli nabídnout na americkém trhu unikátní řešení, které známe z prostředí českého a evropského trhu,“ řekl ke spuštění Safety4Data na americkém trhu Jakub Voleman, výkonný ředitel IT-CNS, Inc.

„Odborná i laická veřejnost je na bezpečnost dat vysoce citlivá, a proto jsme se rozhodli vytvořit tuto aplikaci, a zužitkovat tak své více než dvacetileté zkušenosti se zabezpečováním dat na českém a evropském trhu. Safety4Data vznikla po důsledné analýze dostupných řešení zabývajících se bezpečnou distribucí dat a zahrnuje funkcionality, které nejsou v nabízených aplikacích dostupné, případně musí uživatel kombinovat více řešení, aby dosáhl stejného výsledku,“ dodává Ing. Petr Samek, místopředseda představenstva CNS a.s. a vicepresident IT-CNS, Inc.

Safety4Data je určena širokému okruhu uživatelů od rodin přes malé a střední firmy až po velké korporace. IT-CNS, Inc. zároveň nabízí možnost přizpůsobení jejího designu dle přání klienta. Služba je v základní verzi zdarma, ale nabízí i placené varianty pro větší počet uživatelů a vyšší měsíční objem přenesených dat.

Zdroj: www.safety4data.com

Čtěte také:
→ NSA staví kvantový super-počítač a brousí si zuby na šifrovanou komunikaci
Nový typ superpočítače se vyvíjí a bude jako spousta jiných technologických novinek mířit opět mimo civilní sféru.
→ Společnost Yahoo uvedla, že čelila hrozbě pokuty 250.000 dolarů denně
A to v případě, kdyby nevydala osobní data uživatelů, které od ní žádaly tajné služby.

soutez_casestudy

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku