Hlavní navigace

10 IT schopností, které lze vyvážit pouze zlatem (2.)

6. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © peshkova - Fotolia.com
Některé schopnosti IT profesionálům zaručují nadstandardní platy a uznání. Které to jsou?

Předchozí díl

Vývoj webu a e-Commerce

Evoluce webu je velice rychlá a většina lidí s ní není schopna udržet krok. Nicméně pokračuje poptávka po vývojářích tradičního webu, který je stále páteří internetu. K jejich souboru schopností by měly na podnikové úrovni patřit Microsoft Commerce Server, Microsoft .Net, Documentum od EMC Corporation (platforma správy podnikového obsahu), Python, Sharepoint Server, Oracle Workflow, SOAP, Google App Engine a v neposlední řadě zkušenosti v oblasti sociálních sítí.

Management, proces a metodologie

Mezi schopnosti IT managementu, po nichž je největší poptávka,patří management business procesů, risk management informací, management business performance, TOGAF, projektový management, kvantitativní analýza, průzkum rizik/management rizik, a management změn.

Systémy a sítě

S nárůstem virtualizace a cloudu v posledním roce se začali zaměstnavatelé poohlížet po lidech se s dovednostmi v oblasti bezpečnosti (DW/BO. ERP, web a zadání projektů), virtualizace, managementu síťové bezoečnosti, správě bezdrátových sítí a RFID.

Java SE, EE a ME

Zaměstnavatelé hledají vývojáře, kteří se bez problémů pohybují v Java Standard Edition (SE) – klíčové platformě pro programování Javy, která obsahuje všechny standardní knihovny a API; Enterprise Edition – která obsahuje knihovny pro přístup k databázím (JDBC, JPA), zprávy (JSM), invokace vzdálenou metodou (RMI), zpracování XML a webové služby; a definuje standardní API pro podnikové JavaBeans, servlety, portlety, stránky JavaServeru; a Micro Edition (ME), která se používá pro tvorbu mobilních aplikací pro zavedené systémy.

Architektura infrastruktury

Práce architekta infrastruktury spočívá mimo jiné v návrhu technické infrastruktury a databázových vrstev. Mezi prostředí, která by měl architekt infrastruktury znát, patří virtuální prostředí (VDI a VI), fyzická prostředí (klient/server), úložiště, sítě, záloha a obnovení, zvuk,video, služby pro správu a mobilita.

soutez_casestudy

Bezpečnost informací

Společně s technologickými změnami a s nimi spojenými novými zranitelnostmi přichází potenciální příležitosti pro bezpečnostní zneužití. V roce 2012 probíhal nárůst komplexity, rozsahu a frekvence kyberútoků, a zaměstnavatelé začali vyhledávat IT profesionály se schopnostmi v oblasti bezpečnosti a kontroly, do nichž patří risk management, bezpečnost sítí a cloudu/virtualizace, bezpečnost operací a bezpečnost mobilních zařízení.

Profesionální růst

Praví profesionálové rozumí tomu, že schopnosti v oblasti IT jsou pouze jednou stranou rovnice. Ti, kteří vědí, jak tyto schopnosti zkombinovat s talentem na business, právem získají pozornost zaměstnavatelů.

Byl pro vás článek přínosný?