Hlavní navigace

VMware uvádí na trh VMware Workstation 8

22. 9. 2011

Sdílet

Ten podle svých autorů nabízí nejjednodušší možný způsob, jak budovat, sdílet a přehrávat virtuální stroje do VMware vSphere. „Uživatelé VMware Workstation jsou průkopníky v osvojování si virtuálního prostředí a privátních cloudů,“ říká Christopher Young, viceprezident a generální manažer pro práci koncových uživatelů, VMware. „Náš tým dokázal rozlišit potřeby těchto uživatelů a na základě tohoto poznatku jsme byli schopni provést významné zlepšení směrem k VMware Workstation 8, které jim ještě usnadní posunutí se za hranici virtuálního prostředí.“

Novými funkcemi ve VMware Workstation 8 jsou:

•    Vzdálené připojení – VMware Workstation 8 umožňuje vytvoření vzdáleného připojení k hostitelům běžícím ve Workstation, VMware vSphere a VMware vCenter.

•   „Sdílení“ virtuálních strojů – novinkou ve Workstation 8 je uživatelská možnost pro sdílení virtuálních strojů tak, že k nim mají přístup i ostatní spolupracovníci. Díky tomu se nabízí rychlejší způsob testování aplikací v prostředí, které více připomíná klasické produkční prostředí.

•   Přesun do vSphere – Workstation 8 umožňuje uživatelům přemisťovat virtuální stroje z prostředí uživatelských desktopů do VMware vSphere. Tyto funkce umožňují uživatelům nasadit kompletní prostředí aplikací z PC do serverů k dalšímu testování a analýzám.

•    Nové uživatelské rozhraní – uživatelské rozhraní VMware Workstation 8 bylo podle VMware vylepšeno díky jednoduššímu menu, živějším náhledům, vylepšenému zobrazování nastavení a nové knihovně virtuálních strojů s pokročilým vyhledáváním. Uživatelé mají nyní přístup k možnosti hledat v široké knihovně virtuálních strojů, které mohou být umístěny přímo v desktopu, na serveru nebo jakémkoli jiném počítači s běžícím VMware Workstation.

•    Zlepšení možností virtuálních strojů – s podporou HD audio s prostorovým zvukem 7.1, USB 3 a Bluetooth zařízeními přináší Workstation 8 novou úroveň výkonu virtuálních strojů. Navíc díky zlepšením virtuálního SMP, zobrazení v 3D grafice a novou podporou pro 64 GB RAM umožňuje uživatelům využívat žádané aplikace běžící ve virtuálních strojích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?