Hlavní navigace

Check Point představuje novinky pokračující ve vizi 3D Security

22. 9. 2011

Sdílet

Společnost Check Point představila R75.20, aktuální verzi softwaru své architektury softwarových bladů (Software Blade Architecture), bezpečnostní bránu Check Point 61000 a nové zařízení 21400, které kombinuje vysokorychlostní síťové technologie s propustností firewallu až 100 Gb/s a propustností IPS až 21 Gb/s (výchozí nastavení). Dále také představil SecurityPower - nový ukazatel výkonu bezpečnosti pro odhad potřebné výkonnosti různých zákaznických scénářů.

Check Point R75.20

Check Point R75.20 navazuje na vizi Check Point 3D Security, definující bezpečnost jako podnikový proces, který kombinuje bezpečnostní politiku, lidský faktor a nástroje na prosazování bezpečnosti pro silnější ochranu všech úrovní bezpečnosti.

R75.20 obsahuje nový softwarový blade pro filtrování URL, který poskytuje kontrolu pro surfování po internetu v reálném čase a jedinečné spojení s technologií Application Control pro jednotné uplatňování všech webových kontrol. Více než 100 milionů webových stránek a 240 000 Web 2.0 aplikací a widgetů je nyní klasifikováno pomocí cloudového kategorizačního nástroje Check Point.

Nové integrované řešení s technologií filtrování URL poskytuje zákazníkům komplexní přístup ke kontrole webů a využívá technologii Check Point UserCheck. Ta upozorňuje a vzdělává zaměstnance ve firemní politice a zároveň jim v případě potřeby umožňuje přístup k webovým stránkám a internetovým aplikacím.

R75.20 umožňuje podnikům kontrolovat šifrovaný SSL provoz napříč všemi softwarovými blady. Poskytuje důkladnou bezpečnostní analýzu a prevenci ztráty dat pro aplikace, jako je Gmail, eBay či Facebook. Pomocí této nové funkce mohou zákazníci lépe prosazovat podnikové zásady zabezpečení a přitom chránit osobní údaje zaměstnanců na webech, jako je on-line bankovnictví či zdravotnictví. Check Point technologie SSL kontroly je k dispozici napříč všemi softwarovými blady, včetně DLP, IPS, Application Control, Antivirus a Anti-malware a filtrování URL (URL Filtering).

R75.20 dále rozšiřuje řešení Check Point DLP, které umožňuje zákazníkům ochranu i proti interním únikům dat. R75.20 propojený s Microsoft Exchange umožňuje podnikům kontrolovat data odesílaná v rámci organizace tak, aby se zabránilo úniku dat, které může nastat mezi jednotlivci a odděleními.

Check Point 61000

Nový bezpečnostní systém 61000 nabízí škálovatelnou výkonnost pro datová centra a poskytovatele telekomunikačních a cloudových služeb. Check Point 61000 přináší podle svých autorů na trh platformu pro 3D Security, která umožňuje firmám ochranu před stále větším počtem kombinovaných hrozeb ve vysokorychlostním prostředí.

Nové zařízení je modulární systém, který může obsahovat až 12 modulů bezpečnostní brány s propustností více než 1 Tb/s. Propustnost 61000 dosahuje na úroveň 200 Gb/s u jedné instance firewallu a v současnosti má výkon v oblasti Intrusion Prevention (IPS) s hodnotou 85 Gb/s se základním profilem, popřípadě 40 Gb/s u kombinace doporučeného bezpečnostního profilu a reálného provozu. Nový systém podporuje 70 milionů souběžných připojení a 600 000 relací za sekundu. Přináší tak údajně do oblasti bezpečnosti v multi-transakčním prostředí výkon, který odpovídá přibližně 150 dnešním typickým podnikovým zařízením.

Zařízení 61000 mohou zákazníci snadno optimalizovat a sjednotit tak libovolný počet bezpečnostních ochran z Check Point architektury softwarových bladů, jako například Firewall, VPN, IPS, URL Filtering, Antivirus a Application Control do jediného integrovaného řešení.

SecurityPower

Check Point představil také SecurityPower, nový ukazatel bezpečnostního výkonu. Tato nová metrika umožňuje zákazníkům odhadnout jejich bezpečnostní potřeby a porovnat je s hodnocením jednotlivých bezpečnostních řešení v jednotkách SecurityPower (SPU) - zlepší tak přesnost měření výkonnosti zařízení v případě útoku a během každodenních operací. Například aktivace firewallu a IPS při síťovém spojení 400 Mb/s, vyžaduje 265 jednotek SecurityPower (SPU), zatímco větší prostředí s 1 000 Mb/s a s požadavkem na firewall, IPS a antivirus požaduje 1003 SPU. Zákazníci mohou jednotlivé hodnoty jakéhokoliv zařízení porovnat s hodnocením SecurityPower (SPU) a mohou tak vybrat bezpečnostní bránu, která přesně odpovídá jejich potřebám výkonu a prostoru pro budoucí růst.

Check Point 21400

V souvislost s uvedením SecurityPower představil Check Point i své nové zařízení pro datová centra, Check Point 21400. Jde o od základů nově navržené zařízení pro optimalizaci celé řady softwarových bladů, které poskytuje velkým podnikům a datovým centrům novou generaci 3D Security. Check Point 21400 má hodnocení SPU s hodnotou 2900, nejvyšší výkon a SPU hodnocení dostupné u hardwaru velikosti 2U. Check Point 21400 má také nový design s bezpečnostní akcelerační kartou, optimalizovanou pro bezpečnost s nízkou latencí a poskytování ochrany v prostředích orientovaných na transakční operace, kde přináší zvýšení výkonu na 100 Gb/s.

Zařízení 21400 využívá architekturu softwarových bladů (Software Blade Architecture), která umožňuje společnostem rozšířit bezpečnostní platformy tak, aby vyhovovaly současným i budoucím požadavkům bez omezení přenosové rychlosti. Zákazníci si mohou sestavit libovolnou kombinaci ochrany, včetně firewallu, VPN, IPS, Application Control, Mobile Access, Data Loss Prevention, Identity Awareness, URL Filtering, Anti-spam, Antivirus a Advanced Networking a Clustering, vše na jedné multifunkční bráně. Check Point 21400 přináší zákazníkům trojnásobnou propustnost firewallu mezi 50 a 100 Gb/s a jedinečnou IPS propustnost s hodnotou 2900 SPU. Pomáhá tak firmám maximalizovat bezpečnost a optimalizovat výkon.

Ceny a dostupnost

R75.20 je již v prodeji a může být použit na libovolné bezpečnostní bráně Check Point. Pro stávající zákazníky je R75.20 k dispozici jako bezplatný upgrade. Ceny za jednotlivé softwarové blady začínají na 1500 $ a jsou k dispozici prostřednictvím celosvětové sítě prodejců Check Point. Více informací o R75.20 najdete na adrese: http://www.checkpoint.com/campaigns/r75.20/index.html.

Systém 61000 je také v prodeji. Více informací o produktu a specifikace najdete na adrese: http://www.checkpoint.com/products/61000-appliances/.

Zařízení 21400 je rovněž v prodeji. Více informací o funkčnosti produktu a specifikace najdete na adrese: http://www.checkpoint.com/products/21400-appliances/.

Našli jste v článku chybu?