Hlavní navigace

Red Hat ohlašuje RHEL 7 jako novou generaci podnikového OS

12. 6. 2014

Sdílet

RHEL 7 přináší jednotnou platformu pro firmy, kterým umožňuje konvergovat informační technologie do prostředí otevřeného hybridního cloudu

Nová verze RHEL 7 je základem pro otevřený hybridní cloud a podnikové procesy v konvergované infrastruktuře. Nový systém je postavený tak, aby vyhověl požadavkům moderních datových center i požadavkům informačních technologií nové generace. Red Hat Enterprise Linux 7 je tak vhodnou platformou pro celou podnikovou informační architekturu ve všech jejich podobách – od aplikačních kontejnerů až po cloudové služby.

Od svého uvedení před více než deseti lety se Red Hat Enterprise Linux stal přední světovou linuxovou platformou pro firemní prostředí. Podle statistik jejího vrýrobce, na RHEL spoléhá více než 90 procent společností ze skupiny Fortune 500.

Mezi klíčové vlastnosti platformy Red Hat Enterprise Linux 7 patří:

  • Vylepšení vývoje aplikací, distribuce, přenositelnosti a izolovanosti, a to prostřednictvím linuxových kontejnerů včetně podpory projektu Docker, jsou k dispozici ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích a firmy je mohou využívat jak pro vývoj a testování, tak i pro reálný provoz.

  • Zásadní zdokonalení souborových systémů včetně využití XFS jako implicitního souborového systému škálovatelného až do celkové kapacity 500 TB.

  • Přímá podpora pro Microsoft Active Directory uživatele, díky které mohou bezpečně přistupovat k doménám s Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux. Tato vlastnost usnadňuje využití platformy Red Hat Enterprise Linux v heterogenních datových centrech.

  • Rozšíření platformy Red Hat Enterprise Linux o výkonná a bezpečná aplikační prostředí, vývojové a distribuční nástroje a nástroje pro řešení problémů. Tato rozšíření navíc podporují technologii kontejnerů.

Čtěte také:
→ Větší zájem o open source: lokální tým Red Hat posiluje
Od dubna 2014 zodpovídá za rozvoj trhu i partnerské sítě Red Hat v ČR/SR Iveta Babulenková.
→  4 tipy pro absolventy VŠ zvažující kariéru v Linuxu
Květen a červen jsou měsíce, v nichž většina studentů ukončuje svá studia. Na pracovní trh se tak dostává nespočet čerstvých absolventů, kteří hledají svoje první opravdové zaměstnání.

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?