Hlavní navigace

End-to-End: doplněk do Chromu pro šifrování e-mailu

Sdílet

Alexander Lichý 6. 6. 2014

V souvislosti s aférami ohledně ohrožení soukromí roste zájem i o šifrovanou e-mailovou komunikaci. Google se rozhodl dát k dispozici své vlastní řešení, a to formou doplňku (add-on) pro prohlížeč Chrome. Bude se jmenovat End-to-End a bude implementovat šifrování pomocí open source technologie OpenPGP (PGP = pretty good privacy). Nový add-on pro Chrome umožní šifrovat, dešifrovat, digitálně podepisovat a ověřovat podepsané zprávy přímo uvnitř prohlížeče. Digitálně podepisovat bude možné i nešifrované zprávy.

Šifrovaným obsahem bude jen tělo zprávy, předmět ani seznam příjemců před nepovolanými zraky skrýt nepůjde.

End-to-end je zatím ve stadiu veřejného testování, jakmile dosáhne produkční kvality, bude k dispozici na Chrome WebStore. Google má trvalou nabídku na finanční odměnu za objevení bezpečnostních nedostatků v jeho produktech - tato nabídka se týká i doplňku End-to-end.

Další info: Blogspot.ca

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Techniky ochrany online soukromí: zabezpečte linku
Web je nebezpečná oblast, kde vás může potenciálně dostat nejen NSA, ale třeba i škodící hackeři, kteří by rádi získali hesla k vašemu e-mailu, Facebooku, Twitteru... a nejlépe ještě bankovnímu účtu.
→ Konverzace na Facebooku, Gmailu a Skypu monitorovány i německou policií
Americká vláda nedávno čelila kritice, že sleduje soukromá data. Není jediná, kdo se zajímá o aktivity uživatelů internetu. Německá policie již několik let monitoruje sociální média a e-mailové služby. Ukázal to přehled výdajů Federálního ministerstva vnitra.

G+

Našli jste v článku chybu?