Hlavní navigace

Nová generace diskových polí IBM XIV je určena pro virtualizaci, analytické nástroje a cloud

27. 7. 2011

Sdílet

Společnost IBM představila novou verzi svého diskového datového úložiště XIV Storage System. Novinka klientům podle vyjádření výrobce nabídne rychlejší a efektivnější využívání a správu podnikových dat a snižuje většinu stávajících průběžných nákladů. IBM XIV Storage System Gen3 nabízí zákazníkům vyšší výkon pro úkoly jako jsou virtualizace, analytické nástroje nebo cloud computing.

XIV je výkonné diskové datové úložiště s „grid“ architekturou. Ta klientům nabízí požadovaný výkon, škálovatelnost a zároveň snižuje náklady a složitost stávajících systémů. XIV je interně plně virtualizovaný systém s automatickým umisťováním ukládaných dat. Řešení se tak dokáže automaticky adaptovat podle aktuálních nároků a pracovní zátěže aplikací, které jej využívají.

XIV Storage System Gen3 je podle IBM až čtyřikrát rychlejší než předchozí modely a přichází s dalšími vylepšeními softwaru, který je i nadále automatickou součástí každého zařízení bez ohledu na kapacitu. Dále umožňuje spravovat podstatně vyšší počet úloh pro téměř neomezený počet interních i externích zákazníků.

XIV Gen3 dokáže spolupracovat a optimalizovat výkon pro širokou škálu aplikací včetně databází, emailů, zpracování online transakcí (OLTP) a podnikových aplikací (ERP). Vzhledem  k nové plně virtualizované „grid“ architektuře je podle IBM XIV datovým úložištěm vhodným pro virtualizovaná serverová prostředí.

Více informací o IBM XIV najdete na adrese http://www-03.ibm.com/systems/storage/disk/xiv/

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?