Hlavní navigace

HP začleňuje software VMware do Converged Infrastructure

27. 7. 2011

Sdílet

Společnost HP oznámila rozšíření svého řešení Converged Infrastructure o novou verzi nástroje VMware. „Velké firmy nepotřebují nasazovat cloudové technologie, které vyžadují obměnu stávající infrastruktury, ale raději se přizpůsobí proměnlivým požadavkům aktuálního IT prostředí,“ řekla Bethany Mayer, vicepresidentka pro marketing divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking (HP ESSN) a výkonná senior vicepresidentka a generální ředitelka HP Networking. „Řešení HP Converged Infrastructure přináší integraci s produktem VMware napříč komplexním portfoliem HP serverů, datových úložišť, sítí a klientských počítačů, a přitom se drží běžné podoby IT architektury, správy a zabezpečení.“

Integrace VMware do HP Converged Infrastructure

Novinka společnosti HP v podobě zahrnutí VMware do technologie cloudové infrastruktury přinese následující  výhody:

—    Rozšíření úložné kapacity až o 50 % díky HP 3PAR Storage ASIC a algoritmu zero-detect v kombinaci s novými systémy API VMware vSphere Storage APIs pro podporu integrace v rámci diskových polí.
—    Zvýšení odolnosti různých serverů při poloviční ceně vzhledem k tradičným řešením síťových úložišť díky úložišti HP P4000 LeftHand Storage s podporou nepřetržité dostupnosti virtuálních počítačů (VM) v případě chyby. S
—    Snížení nákladů díky konsolidaci kritických aplikací v rámci jedné serverové platformy i úložiště s HP P9000 Application Performance Extender (APEX). Jedná se o řešení nabízející zákazníkům možnost přidělení úrovní důležitosti jednotlivých virtuálních počítačů a určení priorit všech dostupných diskových úložišť.
—    Možnost virtualizace náročných procesů díky VMware vSphere 5, tedy operační paměti pro servery s kapacitou až 2 terabajty (TB) na HP ProLiant DL980 G7 a HP ProLiant DL580 G7 serverech, stejně jako na HP ProLiant BL680c G7 blade serveru, jediném x86 blade serveru se 2 TB paměti v daném tržním segmentu.

Unifikovaná bezpečnost a správa

Zajištění kvality služeb, konzistentních bezpečnostních politik a síťového výkonu v cloudovém prostředí při úpravách zdrojů během přechodu na novou technologii může činit výrazné problémy. Společnost HP díky integraci s platformou VMware zjednodušuje správu jednotlivých zdrojů a nabízí automatizaci v dynamických prostředích, což podle HP přináší následující :

—    Zrychlení nabídky služeb, zjednodušení operací a vylepšení síťové dostupnosti prvním průmyslovým nástrojem pro integrovanou síťovou správu napříč virtuálními a fyzickými prostředími. HP Intelligent Management Center využívá Netflow ve VMware vSphere 5, výsledkem je detailní přehled a správa síťového provozu mezi jednotlivými virtuálními počítači.

—    Konzistenci, správu a prověření bezpečnostních politik pro vysoce virtualizovaná prostředí díky HP TippingPoint vController. Jedná se o ucelený IPS (Intrusion Prevention System, tedy systém prevence průniku) pro VMware vCenter Server a VMware vShield™ 5. Řešení HP TippingPoint vController zároveň zajišťuje konzistentní bezpečnostní nastavení a automatické prosazení pravidel napříč virtuálními a fyzickými rozhraními podle toho, jak jsou jednotlivé virtuální počítače vytvářeny, přesouvány nebo upravovány.

—    Vylepšenou kvalitu služeb díky novému serverovému administračnímu nástroji HP Insight Control for VMware vCenter Server 6.3, který poskytuje ucelený náhled na všechna virtuální a fyzická prostředí. Administrátoři tak mají zajištěn výkon, odolnost proti výpadkům a flexibilitu během nasazení, migrace nebo upgradu serverů a úložišť za běžného provozu.

—    Snížení rizika při sledování, správě a nasazení úložišť či serverů díky integraci řešení HP Storage s VMware vSphere Storage APIs for Storage Awareness. Administrátoři díky tomu mohou provádět update firmwaru přímo z konzole VMware vCenter Server.

—    Nižší náklady na správu a zjednodušení implementace virtualizace klientských počítačů díky plug-and-play produktu HP t5565z Smart Client, který mimo jiné zahrnuje i podporu nástroje VMware View s PCoIP.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?