Hlavní navigace

Citrix zakomponoval služby cloud.com do svého portfolia

27. 7. 2011

Sdílet

Analytici předpokládají, že přechod z éry PC do éry cloudů bude provázen masivním budováním infrastruktury, v němž  by investice měly přesáhnout 11 mld. amerických dollarů do konce roku 2013. Také se očekává, že se na trhu objeví velké množství nových poskytovatelů nejrůznějších velikostí, kteří budou nabízet širokou škálu cloudových služeb od komerčních přes infrastrukturální, dále pak k zákaznicky orientovaným určeným pro mobilní telefony až po moderní hry v cloudu. Nově vzniklé cloudy tedy už nebudou fungovat pouze jako prostá a tradiční datacentra. Poběží na odlišné platformě, a sice na platformě vícevrstvé a přitom nákladově efektivní.

Zakomponováním služeb Cloud.com je nyní Citrix schopen dle svého vyjádření nabídnout ucelené portfolio služeb pro éru Cloudů. Rozsah nabízených služeb není jen specifickým řešením, ale zároveň umožňuje zákazníkům použít hardware, software i systémy managementu a služby providerů podle vlastního výběru.

Produkty Cloud.com  budou i nadále přispívat k podpoře vedoucích hypervisorů, jako např. Citrix XenServer a VMware vSphere, ale také hypervisorů otevřeného zdroje jako Xen. Citrix se dále zaměřuje na přidání podpory produktům Microsoftu, jako např. Hyper-V a System Center pomocí produktové linie Cloud.com. Navíc chce také podporovat celou linii „platform-as-a-service“ vývojových center, úložných systémů, serverů a ERP.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?