Hlavní navigace

Minerva ČR bude mít referenci až v Saudské Arábii

24. 2. 2011

Sdílet

Zajímavým potvrzením faktu, že čeští systémoví integrátoři se ve své působnosti neomezují pouze na Českou republiku či středoevropský region je nejnovější reference společnosti Minerva ČR.

V současnosti totiž mezinárodní tým Minervy ČR spolu se saúdskoarabským distributorem systémů společnosti QAD Abdulla Fouad Software Division dokončil implementace systému ve velkoskladech společnosti Aujan Industries v Dammánu a v Rijádu. Další velkosklad v Džiddě  Minerva ČR naimplementuje během března a celý projekt završí implementace ve velkoskladu v Dubaji.

Společnost Aujan Industries je výrobce nápojů s vlastním distribučním řetězcem, jehož prostřednictvím prodává další produkty jako např. žvýkačky Wrigley a další sladkosti. Aujan provozuje vlastní distribuční síť se čtyřmi hlavními velkosklady v Saudské Arábii a ve Spojených arabských emirátech, ve kterých plánuje využívat QAD Warehousing.

Aujan využívá centralizované řešení s jednou databází a se samostatnými doménami pro jednotlivé lokality. V rámci řešení velkoskladu byly zavedeny následující procesy: příjem mezi doménami, z výrobního závodu do velkoskladu. Příjem objednávek od dodavatele, na zboží se tisknou paletové etikety a zaskladnění je prováděnou automatizovaně. Zásoby jsou doplňovány do přípravné zóny. Distribuční příkazy jsou generovány ze systému mobilních zařízení prodejců (PDA). Vyskladnění je automatické, na základě distribučních příkazů s podporou metodiky FEFO (First Expiry, First Out) pro velké supermarkety až po malé prodejny obchodníků. Velká část prodeje nápojů je realizovaná přes mobilní prodej.

 

Jaké jsou výsledky projektu?

QAD Warehousing zlepšil celkovou podporu metody FEFO, zmenšil množství odepsaného zboží z důvodu vypršení expirace. Umožnil získat okamžitý stav zásob oproti výchozímu stavu, zlepšil dohledatelnost zásob a standardizoval procesy napříč sklady. Implementační tým společnosti Minerva ČR se musel potýkat se sezónními výkyvy spotřeby nápojů, nedostatečnou skladovou kapacitou a nekvalifikovanou pracovní silou, špatným řízením stavu zásob (výrobní závod dodával zboží dle vlastního uvážení) a zdlouhavým zpracováním paralelní papírové evidence.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?