Hlavní navigace

CA Clarity pro evropský fotbal

25. 2. 2011

Sdílet

Společnost PL.2012, která má na starosti pořádání a koordinaci přípravných prací na evropský fotbalový šampionát Euro 2012, využívá nástroj CA Clarity Project & Portfolio Management od CA Technologies. Tento nástroj byl vybrán díky šířce a propracovanosti nabízených funkcí pro řízení projektů, tedy zejména možnost sledovat stav projektu, výši a čerpání jednotlivých položek rozpočtu i aktuální související rizika.


Na přípravě fotbalového svátku Euro 2012 se podílejí stovky společností a tisíce jedinců. Do jeho konání v Polsku a na Ukrajině jsou zapojeny vládní špičky, ministerstva, stavební společnosti, sportovní sdružení, hotely, přepravci, policie, hasiči i další subjekty. Ti všichni v současné chvíli pracují na více než 700 jednotlivých paralelně běžících projektech spojených s Euro 2012. Aby bylo možné tyto činnosti zvládnout, zvolila pořádací společnost PL.2012 software CA Clarity Project & Portfolio Management (PPM) od CA Technologies. Zároveň si PL.2012 vybrala služby společnosti Premium Technology, což je partnerská firma CA Technologies.


V současné době je prostřednictvím CA Clarity PPM řízeno 731 projektů, v jejichž čele stojí výstavba nových fotbalových stadiónů a silnic. Mezi dalšími jsou organizační projekty pro zajištění bezpečnosti, zdravotní péče, propagace, ubytování, dopravy fanoušků po zemi i vzdechem atd. Například Euro Academy je vzdělávací program s rozpočtem přibližně 10 miliónu polských zlotých (cca 3 milióny euro, přes 6,2 miliónu českých korun).


Další klíčovou iniciativou je vytvoření all-in-one vstupenek pro zahraniční návštěvníky Euro 2012. Cílem je spojit do jednoho dokladu ubytování v hotelu, dopravu i pojištění tak, aby fotbaloví fanoušci ušetřili čas.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality