Hlavní navigace

Microsoft zveřejnil první video s představením Windows 8.1

9. 6. 2013

Sdílet

Windows 8 se sice prodalo již 100 milionů licencí, ale experti zatím nehýří nadšením. Upozorňují na to, že křivka prodejů připomíná Windows Vista, které patřily mezi nejméně úspěšné. Microsoft nicméně pracuje na jejich updatu a Windows 8.1 s kódovým označením Windows Blue by měly být pro uživatele dostupné již v roce 2013.

Když se před dvaceti lety objevilo ve Windows 95 tlačítko Start, bylo přijato nejednoznačně. Kromě toho bylo terčem úsměšků i to, že přes tlačítko Start se počítač i vypíná. Léta používání ale způsobila, že si uživatelé na něj tak zvykli, že pro ně bylo velkým rozčarováním, když tato do té doby obvyklá součást uživatelského rozhraní ve Windows 8 zmizela. A právě návrat tlačítka start byl jedním z nejčastějších požadavků na změny u Windows 8.

Microsoft si ale částečně stojí za svým. Ve Windows Blue se sice tlačítko Start znovu objeví, ale bude mít jinou funkci a bude se jmenovat "Start tip". Po jeho stisknutí se také neobjeví původně obvyklé menu, ale úvodní obrazovka, ze které teprve budou moci spustit zvolenou aplikaci. Změn je více, i když některé z nich jsou spíše kosmetická, jako třeba možnost upravit si podobu zamčené obrazovky, která teď bude moci promítat snímky z fotografií uložených na cloudovém úložišti SkyDrive.

Čtěte také: 
- Problémy tabletů od Microsoftu s Windows 8: Malé displeje, malé ceny
Může Microsoft spadnout do stejných problémů jako BlackBerry?

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?