Hlavní navigace

Propojení bezpečnostních řešení LOGmanager a AddNet

16. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Filip Weber (Siriwisa) a Jindřich Šavel (Novicom) se dohodli na propojení bezpečnostních produktů LOGmanager a AddNet.

Systém LOGmanager – centrální úložiště logů a SIEM, bude zpracovávat logy z bezpečnostního řešení AddNet pro správu IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupu v rozsáhlých sítích. LOGmanager bude pracovat s klíčovými informacemi poskytnutými systémem AddNet a umožní tak například přímé prokliknutí z IP adresy pracovní stanice na informace o jejím umístění, a to nejen o tom, na kterém přepínači a v jaké VLAN je stanice umístěna, ale také přímo na informaci o fyzickém umístění – místnosti.

CS24

„Systém AddNet chápeme jako klíčovou součást konceptu Aktivní bezpečnost sítě, a proto chceme v našem LOGmanageru informacím z tohoto bezpečnostního systému plně rozumět a umět je interpretovat správcům sítě a bezpečnostním manažerům s maximálním komfortem,“ uvedl Filip Weber, výkonný ředitel Sirwisa.

Jindřich Šavel, obchodní ředitel Novicom, k tomu dodává: „U nás v Novicomu vidíme velký přínos v podobných integracích a plně je podporujeme. Věříme, že spojením sofistikovaného nástroje detekce kybernetických hrozeb s praktickým nástrojem okamžité lokalizace zařízení (detailní L2 monitoring) s přímou možností jeho odpojení (NAC) dostávají síťový a bezpečnostní správci nástroje úplně jiné kvality. Spojením LOGmanageru a AddNetu je tak možné řádově zkrátit a zjednodušit klíčový proces reakce na kybernetické bezpečnostní hrozby – od zjištění hrozby po její úplné zamezení nebo izolace kompromitovaného zařízení v síti organizací. To vše nyní v jednotkách vteřin.“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku