Hlavní navigace

Office 365 na Windows 7 budou dostávat podporu až do roku 2023 (1)

14. 1. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Screenshot Windows 7
Lednový konec podpory pro Windows 7 neznamená konec podpory pro Office 365 ProPlus, jejichž uživatelé budou i nadále dostávat bezpečnostní aktualizace, byť bez nových funkcí.

Zákazníci, kteří budou Windows 7 používat i po vypršení podpory pro tento operační systém, dostanou ještě jednu aktualizaci pro Office 365 ProPlus – aplikační „duši“ stejnojmenné služby předplatného – předtím, než se nadobro uzavře distribuce nových funkcí.

Ale po 14. lednu, kdy Windows 7 odchází do důchodu, budou předplatitelé tohoto balíku ještě dlouho dostávat bezpečnostní aktualizace. A jak dlouho? Konkrétně půjde o tři roky.

Toto nastavení – které říká „ne“ novým funkcím, ale „ano“ záplatám zranitelností – je poměrně netypické a vlastně ani nevíme, zda je vhodné pro něj i nadále používat slovo „podpora“.

„Office 365 ProPlus nebude na Windows 7 po 14. lednu 2020 podporován,“ vyjádřil se Microsoft jasně v dokumentu podpory, který byl naposledy upraven někdy koncem listopadu.

Takže to znamená, že ProPlus nebude podporován, ale bude dostávat záplaty?

Rozpor ohledně slova podpora je značně matoucí. Většina uživatelů, ať už operačního systému a aplikací od Microsoftu nebo jakéhokoliv jiného softwaru, slyší slovo podpora a automaticky si ho ztotožní s opravami a záplatami. Podporovaný software dostává aktualizace, které vychytávají chyby a lepí problémy, nepodporovaný software nikoliv.

Přesto Microsoft tvrdí, že balík Office 365 ProPlus „nebude [na Windows 7] podporován“, ačkoliv bude pro tento software i nadále dodávat bezpečnostní aktualizace.

soutez_casestudy

Takže co se to tu vlastně děje?

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?