Hlavní navigace

CCV Informační systémy získalo certifikaci ISO 27001 pro elektronickou výměnu obchodních dokladů EDI

20. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ccv.cz
Společnost CCV Informační systémy se svým clearingovým centrem ORION EDI získala nově certifikaci ISO 27001 na systém managementu informací. Stala se tak prvním a zároveň aktuálně jediným tuzemským EDI poskytovatelem a konsolidátorem elektronické fakturace s touto garancí bezpečnosti nakládání s elektronickými dokumenty. Nezávislé ověření a certifikace proběhly prostřednictvím renomované certifikační autority TÜV SÜD Czech.

Elektronická výměna dokladů mezi obchodními partnery zažívá každoročně nárůst v desítkách procent. Objednávky, faktury, dodací listy a další dokumenty svázané s celým obchodním procesem se ze své papírové verze postupně překlápějí do plně digitální strojově zpracovatelné podoby, která z informačního systému jedné strany automaticky online putuje do systému protistrany. Prostředníkem a garantem této výměny jsou dnes již takřka výhradně tzv. clearingová centra elektronické výměny dokladů, která zajišťují správné zpracování, překlad formátů, doručení i důvěryhodnou archivaci včetně legislativního souladu.

Bezpečnost pro miliony transakcí měsíčně
CCV Informační systémy jsou největším ryze českým poskytovatelem služeb EDI. Jenom v rámci centra ORION EDI se takto měsíčně doručí více než dva miliony obchodních dokladů. Jedná se přitom o dokumenty, na kterých jsou závislé nejen správné dodávky zboží a služeb, ale i spjaté finanční operace a samotný chod firmy v případě daňových kontrol, řešení obchodních sporů apod. Proto je důležité, aby byla tato data zasílána a ukládána důvěryhodně, s ověřitelnou správností a aby byla vždy snadno dostupná oprávněným uživatelům.

CS24

„Naším cílem je postarat se nejen o precizní technické zpracování informací, ale poskytnout jim i nejvyšší možný stupeň ochrany a tuto jistotu předat dál i našim partnerům,“ komentuje certifikaci David Reichel, architekt řešení ORION EDI a ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy, a dodává: „Naši tvorbu, implementaci a provozování internetových služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI), zpracování elektronických dokumentů a elektronické obchodování jsme proto nechali po důkladné přípravě certifikovat světově uznávanou akreditační společností TÜV SÜD. ISO 27001 je vysoce respektovaný standard informační bezpečnosti a není bez zajímavosti, že jeho držitelé také plní zároveň veškeré bezpečnostní požadavky kybernetického zákona.“

„Pokud chce společnost nakládající s daty přistoupit k problematice bezpečnosti informací skutečně odpovědně, certifikace dle ISO 27001 představuje systémový a strukturovaný přístup, který pomůže zvýšit ochranu informací a identifikovat a minimalizovat hrozby a rizika,“ říká Jiří Špička, ředitel divize Management Services TÜV SÜD Czech.

Byl pro vás článek přínosný?