Hlavní navigace

7 věcí, které nám Microsoft neřekl o nové aplikaci Office (3)

18. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: microsoft.cz
Nová mobilní aplikace Office pro iOS a Android je určena k tomu, aby pomohla uživatelům dokončovat „mikroúlohy“ za pochodu, a kombinuje v sobě Word, Excel a PowerPoint.

Předchozí díl

Součástí je nově Lens

Microsoft Office Lens – což je řešení pořizující a upravující snímky věcí, jako jsou účtenky či různé dokumenty – je pro iOS i Android k dispozici už od roku 2015, jenže vždycky šlo o samostatnou aplikaci.

Ta nyní byla integrována do aplikace Office, kde může být vyvolána pro „naskenování“ papíru volnou rukou a následný převod výsledku ve formátu wordovských či excelovských dokumentů nebo jako PDF.

Poznámka: Lens je stále k dispozici ve formě samostatné aplikace, podobně jako Word, Excel a PowerPoint.

Samostatné aplikace nikam nemizí

Aplikace Word, Excel a PowerPoint na iOS a Android nikam nezmizí, alespoň ne okamžitě.

„Budeme i nadále podporovat a investovat do stávajících mobilních aplikací Word, Excel a PowerPoint,“ slíbil Bill Doll, senior manažer produktového marketingu, v listopadovém příspěvku pro firemní blog. Doll ovšem nikde neslíbil, že podpora, o které hovořil, bude trvalá. Místo toho naznačil pro Office na mobilech „darwinovskou“ budoucnost.

"Věříme, že každý by se měl rozhodnout, která zkušenost mu na jeho telefonu vyhovuje nejlépe," dodal.

Předplatné Office 365 odemyká funkce navíc

Teprve na konci tiskové zprávy z 19. února se společnost Microsoft zmínila o Office 365 a jejich roli v nové aplikaci Office. „Předplatné sady Office 365 nebo Microsoft 365 také odemkne různé prémiové funkce, které jsou konzistentní s funkcemi v současných aplikacích Word, Excel a PowerPoint,“ řekl Microsoft.

soutez_casestudy

Odkaz v této větě vede uživatele zde, kde jsou tyto „prémiové“ funkce uvedeny pro uživatele iOS a Android s jedním z kvalifikujících předplatných.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?