Hlavní navigace

7 věcí, které nám Microsoft neřekl o nové aplikaci Office (2)

17. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © cienpiesnf - Fotolia.com
Nová mobilní aplikace Office pro iOS a Android je určena k tomu, aby pomohla uživatelům dokončovat „mikroúlohy“ za pochodu, a kombinuje v sobě Word, Excel a PowerPoint.

Předchozí díl

Pamatujte na klauzuli o generování tržeb

Jako v podstatě jakýkoliv software od Microsoftu, který je ke stažení zdarma, je tato nová mobilní aplikace Office licencována tak, že je v ní legální dokončování pouze osobních úloh.

„...nebudete (a nemáte právo)… používat software pro komerční, neziskové nebo tržby generující aktivity, jestliže nemáte práva pro komerční používání na základě samostatné smlouvy,“ píše se v licenční smlouvě aplikace.

V tomto případě vycházejí „komerční práva“ z předplatného Office 365, přiděleného danému uživateli jeho zaměstnavatelem. Předplatná spotřebitelské úrovně, jako jsou Office 365 Personal a Office 365 Home, taková práva neposkytují. K těm, která je poskytují, patří: Office 365 Enterprise E3 a E5, jakož i Microsoft 365 E3 a E5 (Office 365 je jednou z komponent většího a mnohem dražšího balíku Microsoft 365).

Microsoft říká, že to šetří místo, ale kolik ve skutečnosti?

Jednou z věcí, kterou Microsoft u této aplikace typu „tři v jednom“ vypíchnul, je tvrzení, že vyžaduje méně místa na úložišti než tři samostatné aplikace, které nahrazuje.

„Vyžaduje mnohem méně úložiště na telefonu než instalace jednotlivých aplikací,“ tvrdila společnost v příspěvku na blogu společnosti z 19. února.

Je to skutečně pravda? A pokud ano, jaký je rozdíl?

Na iPadu má aplikace celkově 352,8 MB, zatímco ony tři aplikace, Word (265,4 MB), Excel (264,9 MB) a PowerPoint (247,8 MB) zabírají dohromady 778,1 MB. Jinými slovy tato aplikace zabírá pouze 45,3 % místa potřebného pro trojici samostatných aplikací.

Na iPhonu jsou pak čísla podobná, ne-li identická. Aplikace „tři v jednom“ vyžaduje 361,9 MB, v porovnání s 273,6 MB pro Word, 273,2 MB pro Excel a 257,4 MB pro PowerPoint. Nová aplikace tedy potřebuje pouze 45 % prostoru vyžadovaného třemi samostatnými aplikacemi.

CS24

Nová aplikace tedy v porovnání s oněmi třemi jednotlivými aplikacemi skutečně potřebuje méně než polovinu prostoru, což by se dalo definovat jako „mnohem méně“.

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?