Hlavní navigace

Lenovo by se mohlo stát novým vlastníkem společnosti RIM

27. 1. 2013

Sdílet

Společnosti RIM, jež stojí za známými produkty BlackBerry, se na trhu mobilních zařízení příliš nedaří a výrazně ztrácí za předními hráči jako Apple nebo Samsung. Nově by však mohla přejít pod čínského výrobce Lenovo, jež údajně zvažuje akvizici RIM. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl CFO Lenovo Wang Wai Ming online magazínu Bloomberg. 

„Zvažujeme mnoho příležitostí týkajících se společnosti RIM i jiných,“ uvedl Ming. „Nebudeme nikterak váhat, pokud se vyskytne ta správná příležitost, která bude pro nás i naše akcionáře výhodná.“

Ze strany společnosti Lenovo se jednoznačně jedná o snahu proniknout na trh mobilních zařízení, neboť od roku 2005, kdy Lenovo zakoupilo počítačovou divizi společnosti IBM, se odvětví PC těší stále menší pozornosti ze strany zákazníků.

Možné akvizici stojí v cestě nicméně také rozhodnutí kanadské vlády, jež v případě takto velké společnosti může změně majitele zabránit regulačním opatřením. Kanadský ministr průmyslu Christian Paradis tento týden v rozhovoru pro americký deník Reuters sdělil: „Doufáme, že RIM zůstane globálním hráčem, a chceme zajistit jeho další růst.“

Na vlastní akvizici bude mít vliv také úspěch nového operačního systému BlackBerry 10, který společnost RIM plánuje uvést na trh společně se dvěma novými modely smartphonů 30. ledna.

 

Zdroj: Reuters.comBloomberg.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?