Hlavní navigace

VMware uvádí na trh VMware vCenter Operations Management Suite

30. 1. 2012

Sdílet

Společnost VMware uvedla na trh produkt VMware vCenter Operations Management Suite. Ten je součástí portfolia produktů pro správu a podle svých autorů byl připraven s cílem pomoci zákazníkům poskytovat IT jako službu díky zjednodušení a automatizaci operací ve virtuálních a cloudových prostředích.

„Dynamická podstata infrastruktury cloudu značně převýšila tradiční provozní správu. Zákazníci musí změnit způsob myšlení o správě svých virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Rob Smooth, ředitel produktového marketingu pro firemní management ve společnosti VMware.

Nová řešení VMware pro správu, která byla představena v říjnu 2011, podle tiskového prohlášení mění zažité postupy v oblasti IT managementu. Integrace správy do samotné platformy, celková konvergence správy a využití analýz údajně  pomáhají zákazníkům dosáhnout pružnosti a ekonomičnosti cloud computingu. Vylepšení pro VMware vCenter Operations Management Suite zahrnují integraci nástrojů pro správu kapacity a konfigurace a novou „uvědomovací schopnost aplikací“, která umožní zákazníkům optimalizovat operace v rámci infrastruktury na základě požadavků aplikací.

„Dalším krokem na naší cestě ke cloud computingu je zjednodušit a zautomatizovat operace v rámci naší cloudové infrastruktury,“ řekl Matthew Cunningham, Senior Vice President pro IT ve společnosti CareCore National.

VMware vCenter Operations Management Suite je těsně propojený s VMware vSphere a disponuje novými prvky:

•    Hlubší integrace správy výkonu, kapacity a konfigurace

VMware pokračuje v naplňování své strategie konvergence správy s hlubší integrací VMware vCenter Capacity IQ a VMware vCenter Configuration Manager do vCenter Operations Management Suite. To pomáhá zákazníkům identifikovat vznikající problémy, převést svou infrastrukturu „na správnou velikost“ a identifikovat případné problémy s výkonem způsobené konfiguračními změnami.

•    Nový řídící panel a chytrá upozornění

VMware vylepšil ovládací panel vCenter Operations hlubší integrací správy kapacity a konfigurace, a umožnil tak komplexnější přehled o zdraví, rizicích a efektivitě cloudové infrastruktury. Nová upozornění zajišťují proaktivní připomenutí vznikajících problémů s výkonem, zdravím nebo kapacitou. Automatická analýza zdroje problémů podle VMware rozpozná problematické metriky napříč všemi vrstvami infrastruktury.

•    „Uvědomovací schopnost aplikací“ optimalizuje infrastrukturu pro kritické aplikace

VMware vCenter Operations Management Suite zahrnuje novou uvědomovací schopnost aplikací, která dokáže automaticky najít a zmapovat vztahy a závislosti mezi jednotlivými aplikacemi a částmi infrastruktury, které je podporují. To umožňuje zákazníkům v rámci infrastruktury optimalizovat operace, jako je například nastavení bezpečnostní správy a obnovování následků po havárii, na základě individuálních požadavků aplikací.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?