Hlavní navigace

CCV dodalo pro Assa Abloy řešení EDI

1. 6. 2012

Sdílet

Umožnila to implementace elektronické datové výměny EDI, realizovaná společností CCV Informační systémy. Potvrdila se tak vysoká míra EDI penetrace v rámci obchodních řetězců a hobby marketů, jež v současnosti běžně využívají v rámci komunikace více než tucet různých elektronických zpráv (dokladů).

Poskytovatelem celého řešení se pro ASSA ABLOY stala společnost CCV Informační systémy, která oslovila vybrané obchodní partnery a nabídla velkoobchodním odběratelům dvě možnosti, jak zprovoznit EDI komunikaci. První bylo prostřednictvím clearingového centra EDI Orion, umožňující přímé propojení s podnikovým ERP systémem. Druhou pak bylo webové řešení pro případ, že by podnikový systém integraci neumožňoval.

„Skutečnost, že většina odběratelů dala přednost integrovanému řešení, které s sebou nese všechny výhody spojené s EDI, svědčí o jejich pozitivní připravenosti na zavedení strukturované elektronické komunikace podle mezinárodních standardů,“ uvedl David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

Základem realizovaného projektu se stalo tuzemské clearingové centrum Orion, které provádí překlad zpráv, jejich distribuci mezi obchodními partnery a taktéž důvěryhodnou elektronickou archivaci. Jeho služby v současné době využívá více než 1 000 společností. Prostřednictvím Orionu si firmy mezi sebou každý měsíc přenesou více než dva miliony zpráv.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality