Hlavní navigace

Symantec umožňuje zákazníkům využít novou technologii úložišť a optimalizovat správu

17. 12. 2009

Sdílet

Tato verze umožňuje organizacím využít novou technologii úložišť, například jednotky SSD (Solid State Drives) a dynamické zajišťování, a současně nadále snižovat náklady a složitost prostřednictvím vyššího výkonu a vyšší škálovatelnosti. Nyní je navíc možné téměř okamžité obnovení aplikací díky těsné integraci řešení Veritas Cluster File System s řešeními Oracle, Sybase a IBM DB2. Tato integrace umožňuje rychlé převzetí strukturovaných informací při selhání a téměř lineární škálovatelnost.

Přehled o jednotkách SSD

Funkce dynamických úrovní úložišť podle obsahu, vyvinuté společností Symantec, zajišťují zachování ekonomičnosti úložišť při využití nových technologií, které zvyšují výkon. Umožňují úplný koordinovaný přehled o serverech a úložištích a nerušivé přesouvání informací na základě zásad. Software Storage Foundation automaticky optimalizuje heterogenní prostředí úložišť, včetně prostředí obsahujících jednotky SSD a tradiční disky. Storage Foundation je jediné řešení správy úložišť schopné automaticky zjišťovat zařízení SSD předních výrobců polí a serverů a transparentně optimalizovat umístění dat v zařízeních SSD.

Kompletace ekosystému dynamického zajišťování

Veritas File System je jediný systém souborů podporující různé platformy a dynamické zajišťování a jeho integrace s ekosystémem dynamického zajišťování umožňuje vyšší využití úložišť. Rozhraní Veritas Thin Reclamation API, ohlášené v loňském roce, umožňuje automatické uvolnění místa u diskových polí s dynamickým zajišťováním. Toto rozhraní nyní jako partneři společnosti Symantec plně podporují společnosti IBM a 3PAR a další partneři z řad výrobců hardwaru se hodlají přidat. Software Storage Foundation je jediné řešení, které zjišťuje dynamicky zajištěný úložný prostor v prostředí různých výrobců a současně umožňuje automatické a online uvolňování úložného prostoru, takže organizace jsou schopny udržet velikost úložišť pod kontrolou.

Technologie SmartMove použitá v řešení Storage Foundation ve spojení s doplňkem Veritas Volume Replicator umožňuje organizacím snadnou migraci z klasických úložišť na dynamická úložiště na jakoukoli vzdálenost. Přesouváno je pouze úložiště použité aplikací, takže migrace dat a polí je rychlá a efektivní dokonce i na velké vzdálenosti. Řešení Storage Foundation nyní uživatelům poskytuje nebývalý přehled o starších svazcích a dynamických svazcích a efektivní centrální správu a automatické uvolňování úložného prostoru. Řešení Storage Foundation for Windows zavádí tyto funkce nyní také do prostředí Hyper-V, takže organizace mohou lépe spravovat prostředí fyzických i virtuálních úložišť.

Clusterování aplikací s ohledem na charakteristiky úložišť

V této verzi řešení Cluster File System a Cluster Server přidává společnost Symantec vylepšení zajišťující vyšší dostupnost prostředí Oracle. Na rozdíl od tradičních pojetí převzetí služeb při selhání, která vyžadují přesunutí aplikace i úložiště na alternativní server, poskytují řešení Cluster File System a Cluster Server souběžný přístup k informacím a vyžadují pouze přesunutí aplikace. Organizace tak nyní mohou během několika sekund zajistit převzetí aplikací při selhání v prostředí Oracle nebo IBM DB2 s jedinou instancí databáze. Výsledkem těchto vylepšení je robustnější, lépe spravovatelné, více škálovatelné a vysoce dostupné řešení pro prostředí důležitých aplikací a databází.

Služba vyhodnocení úložiště

Společnost Symantec nabízí také službu vyhodnocení úložiště, která organizacím pomáhá vyřešit jejich problémy s úložišti a využít nejnovější vylepšení v oblasti optimalizace a správy úložišť. V rámci služby vyhodnocení úložiště posoudí poradci společnosti Symantec efektivitu současného úložného prostředí zákazníka a určí oblasti, kde je možno dosáhnout úspor nákladů. Odborníci společnosti Symantec definují, v čem se současné prostředí odchyluje od doporučených postupů, včetně pracovníků, procesů a technologie, a pomohou zavést technologie, například Veritas Storage Foundation, Veritas Cluster File System a Veritas Cluster Server.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?