Hlavní navigace

Red Hat přináší řešení pro ukládání dat v hybridním cloudu

29. 6. 2012

Sdílet

Red Hat upozorňuje na fakt, že množství nestrukturovaných dat roste výrazně rychleji než množství strukturovaných dat. Podle odhadů do roku 2020 dojde k nárůstu počtu přístrojů s připojením k internetu na 50 miliard. Podle organizace IDC činil v roce 2011 celkový objem digitálních dat 1,8 zettabytů a 90 procent všech digitálních dat bylo nestrukturovaných. Celkový objem digitálních dat se do roku 2020 zvýší 50x.

Red Hat Storage Server 2.0 je řešení pro ukládání souborů, které lze propojit s objektovými úložišti a umožnit tak uživatelům kombinovat více úložišť v rámci jednoho centralizovaného poolu. Jednotné souborové a objektové úložiště podle Red Hatu zjednodušuje správu různých druhů dat a poskytuje zákazníkům flexibilitu pro ukládání dat a správu informací.

Novinku bude možné nasadit on-premise, v privátním cloudu, ve veřejném cloudu nebo v prostředí hybridního cloudu a podle svých autorů je optimalizována pro ukládání náročných podnikových úloh, včetně HPC prostředí, pomocné archivace a doručování bohatého mediálního obsahu.

Red Hat Storage Server 2.0 nabízí ve verzi technology preview podporu pro infrastruktury s velkými daty a kompatibilitu s Apache Hadoop, což poskytuje nové možnosti ukládání dat při nasazení Hadoop. Instalovat Red Hat Storage v prostředí Hadoop umožňuje propojení s Hadoop Distributed File System (HDFS) nebo řešení využít jako náhradu za HDFS.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?