Hlavní navigace

Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 - strategická alternativa pro virtualizaci?

29. 1. 2012

Sdílet

Produkt Red Hat Enterprise Virtualization for Servers byl původně uvolněn v listopadu roku 2009. V polovině roku 2010 jej následovalo řešení Red Hat Enterprise Virtualization for Desktops. Otevřená virtualizace (řešení s otevřeným zdrojovým kódem) se v posledních měsících výrazně zviditelnila díky činnosti sdružení Open Virtualization Alliance a projektu oVirt.

Řešení Enterprise Virtualization 3.0 podle tiskového vyjádření společnosti Red Hat přináší rovnováhu mezi nástroji pro správu virtualizace, výkonem a škálovatelností. Vyhovuje pracovním úlohám v prostředí operačních systémů Linux i Windows, a to údajně v nižší cenové úrovni, než jakou nabízejí proprietární konkurenční alternativy .

Systém pro správu je Java aplikace, která pracuje nad serverem JBoss Enterprise Application Platform a operačním systémem Red Hat Enterprise Linux. V aktuální verzi nabízí přes tisíc nových prvků a funkcionalit, zdokonalení a inovací. Patří mezi ně například uživatelský portál pro procesy samoodbavení, aplikační rozhraní RESTful, lokální úložiště a další. Řešení Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 nabízí univerzální základ pro cloudové platformy.

Pro více informací o řešení Red Hat Enterprise Virtualization 3.0, včetně kompletního seznamu všech nových prvků a možností, nebo pro stažení bezplatné 60denní verze Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 navštivte adresu www.redhat.com/rhev3.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?