Hlavní navigace

Qualcomm představuje senzory Gimbal pro sledování na krátkou vzdálenost

3. 1. 2014

Sdílet

Pro hledání přenosů majáku může být aktivována mobilní aplikace. Když je mobilní zařízení, na němž je nainstalována, v blízkosti majáku, a detekuje jej, aplikace dokáže podle Qualcommu uživatele upozornit na obsah relevantní k dané lokaci, nabídky a slevy.

Senzory používají ke komunikaci se smartphony a tablety technologii Bluetooth Smart, a to na vzdálenosti až 50 metrů. Společnosti mohou integrovat Gimbal do svých aplikací díky k tomu určenému SDK (sadě pro vývoj softwaru). Senzory v současné době podporují iOS, v plánu je však i podpora Androidu. Balíček Gimbalu zahrnuje i platformu pro správu.

Qualcomm není jedinou společností, která vidí velký potenciál tohoto druhu marketingu založeného na lokaci – například společnost Apple v pátek potvrdila vypuštění své technologie lokačních služřeb iBeacon, která je taktéž založena na Bluetoothu, do svých 254 obchodů ve Spojených státech.

Software potřebný pro funkci iBeacon je integrovaný do iOS 7, uživatelé však musejí aplikaci povolit spolupráci s ní.

Stejně jako Apple, i Qualcomm si je vědom toho, že u podobných platforem mívají zákazníci vážné obavy o své soukromí, a zdůrazňuje, že Gimbal má „uživatelsky přívětivé ovládání pro zapojení a odpojení, což má za účel chránit osobní informace spotřebitele“. Tento systém byl certifikován TRUSTe.

Spotřebitelé však stále musejí dbát na to, že platforma maloobchodníkům umožňuje vidět „kdo se zastavil [v obchodě] a jak dlouho tam zůstal,“ oznámil Qualcomm. Gimbal profil také umožňuje obchodníkům přizpůsobit obsah na základě míst, která spotřebitelé navštěvují, a aplikací, které používali.

Senzory Gimbal jsou dostupné ve formě dvou modelů, Série 10 a Série 20, které stojí od 5, respektive 10 amerických dolarů. Senzory série 10 mají podle Qualcommu životnost baterie několik měsíců až jeden rok, série 20 pak mají životnost baterie 1 až 3 roky.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?