Hlavní navigace

Fortinet žaluje Sophos kvůli údajnému přetahování zaměstnanců

2. 1. 2014

Sdílet

Případ, který byl podán v pondělí federálnímu soudu v kalifornském San Jose, se točí okolo odchodu Michaela Valentineho, top manažera pro prodeje ve Fortinetu. Společnost opustil v únoru tohoto roku a začal pracovat na podobném postu v Sophos.

Podle stížnosti Fortinetu byl Valentine do Sophos následován „mnohými důležitými zaměstnanci Fortinetu, včetně nejvyšších manažerů“ v průběhu dvou měsíců poté, co odešel. Tři lidé opustili Fortinet v jediném týdnu a další následoval o několik měsíců později, píše se ve stížnosti-

Fortinet prohlašuje, že tyto přesuny zaměstnanců byly přímým výsledkem žádostí Valentineho, což je něco, co bylo proti smlouvě, kterou podepsal při opouštění Fortinetu.

„Souhlasím také s tím, že v průběhu dvanácti měsíců od tohoto data nebudu přímo či nepřímo žádat, přesvědčovat, nabírat ani pobízet nikoho ze zaměstnanců [Fortinetu], aby opustili své zaměstnání,“ psalo se podle dokumentu, který byl součástí stížnosti, mimo jiné ve smlouvě.

Ve stížnosti jsou dále podezíráni někteří další manařeři Fortinetu, že měli lákat další zaměstnance Fortinetu, aby opustili společnost, čímž také porušili podobné smlouvy, jež podepsali.

Porušení smlouvy je jedním z pěti tvrzení, která Fortinet uvedl proti Sophosu a Valentinemu, který je v podnětu k zahájení soudního řízení jmenován. Fortinet také mluví o vědomém porušování smlouvy, které souvisí s údajnými pobídkami pro další bývalé zaměstnance Fortinetu, aby nalákali další lidi do Sophos.

Případ také zahrnuje tři údajná porušení patentů registrovaných ve Spojených státech. Jedná se o patenty 7 698 744, týkající se autorizovaného kódování, a 8 069 487 a 8 195 938, týkající se tvorby „whitelistů“ cloudových aplikací.

Fortinet žádá soud o řízení před porotou a náhradu škod.

Vyjádření Sophosu se našemu zdroji nepodařilo získat.

Číslo případu Fortinet versus Sophos a Michael Valentine u soudu severní kalifornské oblasi je 13-0581.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?