Hlavní navigace

„Přestaňte naříkat, krize se sama nevyřeší,“ vyzývá Schwarzenegger

5. 3. 2009

Sdílet

Guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger„Je nesmysl sedět a brečet nad rozlitým mlékem. Nesmíme se otáčet, naopak hleďme do budoucnosti," zaznělo z úst kalifornského guvernéra během jeho proslovu na letošním veletrhu Cebit. „Musíme být součástí řešení, nikoli problému. A jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je být optimisty a hledat nové cesty ke stimulaci ekonomiky," podotkl Schwarzenegger.

Schwarzenegger se Cebitu zúčastnil kvůli propagaci investic do technologického průmyslu v jeho státě. Kalifornie je partnerským státem letošního veletrhu. Je to přitom vůbec poprvé, kdy se partnerem stal členský stát nějaké země, namísto samostatného státu.

„Vidím tu úžasný potenciál, technologie nám pomůže" prohlásil Schwarzenegger o technologiích šetrných k životnímu prostředí. A ne bez důvodu. V minulém roce bylo ve státě Kalifornie investováno 3,3 miliard USD v rizikovém kapitálu do společností zabývajících se tzv. „zelenými technologiemi" (tedy těmi šetrnými vůči životnímu prostředí). To je polovina veškerého rizikového kapitálu investovaného do tohoto odvětví v celých Spojených státech.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?